Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Real Betis 5:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 834 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa PyraRM. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Mógł zrobić nieco więcej przy drugim golu, jednak była to sytuacja sam na sam, za którą zwykle trudno winić akurat bramkarza. Być może powinien zachować się też lepiej przy trzecim trafieniu, wyszedł wtedy do piłki, by skrócić kąt napastnikowi, który nie zdołał oddać strzału, a akcję zamknął Sergio León. Keylor znakomicie obronił za to uderzenie Joaquína w pierwszej części meczu. Piłka po rzucie wolnym Hiszpana zmierzała niemal w samo okienko bramki, ale bramkarz stanął na wysokości zadania.
Daniel Carvajal
Na Villamarín wrócił do gry po pauzie w Lidze Mistrzów i dobrze się spisał. W defensywie Júnior i Joaquín sprawiali mu sporo kłopotów w pierwszej połowie. Obrońca Królewskich popisał się jednak w 59. minucie, gdy w pojedynkę ośmieszył całą lewą stronę Betisu i zanotował asystę przy trafieniu Asensio na 3:1.
Nacho
Miał pecha przy bramce samobójczej, choć nie uniknął w tej sytuacji błędu. Poza tym dobrze radził sobie z Lorenem i zanotował kilka ważnych interwencji w obronie.
Sergio Ramos
To od jego trafienia rozpoczęła się remontada Królewskich. Wreszcie znowu był tam, gdzie być powinien i pojawił się tam w najlepszym możliwym momencie. Poza tym grał w kratkę, ale ostatecznie na pewno zrobił więcej dobrego niż złego.
Marcelo
Nie był na boisku zbyt długo, ponieważ doznał urazu uda. Niestety przez to możemy go nie zobaczyć w rewanżowej potyczce z Paris Saint-Germain. Wczoraj przez niemal 30 minut nie mógł zaprezentować się z takiej strony jak w środowym starciu z Francuzami, ale to on rozpoczął akcję, która zakończyła się trafieniem na 1:0 dla Los Blancos.
Lucas Vázquez
Bieganie, ciężka praca w obronie, wchodzenie w pojedynki, ostatnie podania. Lucas znowu pokazał, że nie chce być rezerwowym numer 4 czy 5. Udział przy pierwszym trafieniu, asysta przy golu Ramosa, kolejna przy bramce Benzemy. Wykorzystał kolejną szansę od Zizou.
Casemiro
Zanotował fatalną pierwszą połowę. To właśnie wtedy Betis całkowicie zdominował środek, a Królewscy nie potrafili wyjść z własnej połowy. Brakowało pomysłu i celności, a do tego Brazylijczyk przegrał pojedynek główkowy, który zakończył się trafieniem Mandiego. W drugiej połowie mógł odetchnąć, Królewscy atakowali wyżej i Casemiro miał więcej wsparcia. Do tego zanotował asystę przy golu Cristiano. Mimo wszystko znów nie zagrał dobrego spotkania.
Mateo Kovačić
Nie jest niespodzianką, że mając obok siebie Casemiro kontrola nad środkiem pola jest trudniejsza niż z Modriciem czy Kroosem. Mateo nie zagrał jednak dobrego meczu i niemal przez całą pierwszą połowę wyglądał na zagubionego. W drugiej zanotował lepszy występ, jednak można oczekiwać od niego większej regularności w grze.
Marco Asensio
Przy pierwszym trafieniu odnalazł się w polu karnym niczym rasowa „dziewiątka”, przy drugim natomiast po raz kolejny pokazał, że ma znakomicie ułożoną stopę. Bez niego zwycięstwo byłoby niemożliwe. Jest w takiej formie, że grzechem byłoby odsuwanie go od jedenastki. Musi grać, chce grać i robi to najlepiej w drużynie. Oby utrzymał taką formę jak najdłużej.
Cristiano Ronaldo
Zdobył bramkę w swoim stylu i potwierdził dobrą formę strzelecką. Miał też udział przy pierwszym trafieniu. W ostatnich sześciu meczach strzelił dziesięć goli. Nie był najlepszym atakującym Królewskich w tym meczu, ale zrobił swoje. Warto docenić też jego fantastyczne podanie do Bale'a w drugiej połowie, po którym piłka uderzyła w słupek.
Gareth Bale
Wydawało się, że bez Benzemy i z dość sporą swobodą w ofensywie odzyska swoje walory, ale nic takiego nie miało miejsca. Walijczyk był zagubiony, nie tworzył zbyt dużego zagrożenia pod bramką Betisu, choć mógł pokonać Antonio Adána po świetnym podaniu Ronaldo. Nie wyglądał jednak na zawodnika, który może przesądzić o losach rywalizacji i w końcu opuścił boisko przed czasem.
Theo Hernández
Znów był spóźniony przy trafieniu dla przeciwnika i znów w defensywie wyglądał momentami tak, jakby dopiero co przesunięto go do obrony. W ofensywie bez większego zagrożenia, choć zanotował obok Carvajala najwięcej udanych dryblingów w zespole (4). W dalszym ciągu nie jest zawodnikiem, który miałby w najbliższej przyszłości być konkurencją dla Marcelo.
Isco
Wszedł, by wesprzeć nieco lewą flankę i uspokoić grę, co mu się udało. W ofensywie bez fajerwerków, zanotował kilka strat, ale ogólnie zaliczył dość bezbarwne wejście.
Karim Benzema
Był trzy razy przy piłce. Zanotował jedno niecelne podanie, ale ważniejsze były dwa pozostałe kontakty – zagranie do Lucasa Vázqueza i wykończenie podania od Hiszpana. Napastnik Królewskich nareszcie się przełamał i zdobył bramkę, która może mu tylko pomóc. Wobec jego roli w drużynie nigdy nie było większych wątpliwości, więc to już ostatni dzwonek na pobudkę.