PSG rozbija Strasbourg

Wysoka wygrana paryżan

PSG pokonało na Parc des Princes RC Strasbourg 5:2. Gole dla ekipy wicemistrza Francji strzelali Julian Draxler, Ángel Di María, Neymar i Edinson Cavani (dwie). Paryżanie cały czas dominowali i choć goście byli w stanie strzelić bramkę kontaktową na 2:3, to jednak później urugwajski napastnik wziął sprawy w swoje ręce i zamknął mecz, strzelając dwa gole. To zwycięstwo pozwala utrzymać dystans dwunastu punktów nad AS Monaco, które wczoraj również zdobyło trzy oczka.

Już na samym początku w szeregi gospodarzy mogła wkraść się konsternacja, ponieważ w szóstej minucie Strasbourg wyszedł na prowadzenie. Warto wspomnieć, że w poprzedniej rundzie była to jedna z dwóch drużyn, która potrafiła podopiecznych Emery'ego pokonać. Szybko jednak odpowiedział Julian Draxler i tablica wyników wskazywała remis. 10 minut później Neymar zabawił się z obrońcami i bramkarzem gości i na luzie wpakował piłkę do siatki. Realizator jeszcze nie skończył pokazywać powtórek bramki Brazylijczyka, a już Di María powiększył prowadzenie swojej ekipy. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 3:1, choć nie obyło się bez nerwów na początku.

Na drugą połowę piłkarze wyszli w niezmienionych składach i obraz meczu się nie zmieniał – PSG spokojnie dominowało nad swoim rywalem. Unai Emery zdecydował się jednak przeprowadzić podwójną roszadę w środku pola, a Strasbourg coraz bardziej ochoczo przejmował inicjatywę. W końcu w 67. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową i znów widać było konsternację w szeregach PSG. Edinson Cavani jednak udowodnił swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie i dwukrotnie pokonał bramkarza Strasbourga, ustalając wynik meczu na 5:2.

Choć niewątpliwie klasa rywala pozostawiała wiele do życzenia, PSG potrafiło zamknąć mecz. Warto zwrócić uwagę na kolejne nietrafione zmiany Unaia Emery'ego, choć oczywiście wprowadzony Pastore zanotował asystę. Paryżanie kolejny raz udowadniają, że we Francji nie mają sobie równych i pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo. Czy jednak wystarczy to na awans w Lidze Mistrzów? Wobec trudnej sytuacji potrafili zareagować, ale widoczna była nerwowość. Hiszpański trener ma jeszcze trochę czasu, by lepiej przygotować swój zespół na starcie z Realem Madryt.

PSG – RC Strasbourg 5:2 (3:1)
0:1 Jean Aholou 6'
1:1 Julian Draxler 10'
2:1 Neymar 21'
3:1 Ángel Di María 22'
3:2 Stéphane Bahoken 67'
4:2 Edinson Cavani 73'
5:2 Edinson Cavani 79'

PSG: Areola; Alves, Silva, Kimpembe, Kurzawa; Lo Celso (Pastore 58'), Diarra (Motta 58'), Draxler (Nkunku 82'); Di María, Cavani, Neymar.

RC Strasbourg: Oukidja; Foulquier, Koné, Martínez, Seka; Lala, Martin (Nogueira 90'), Aholou, Lienard (Gonçalves 61'), Costa (Saadi 78'); Bahoken.

Kontuzjowani w ekipie PSG: Yuri Berchiche (nieznana data powrotu)