Juvenil A awansował do kolejnej rundy UEFA Youth League

Podopieczni Gutiego pokonali Borussię Dortmund

Juvenil A wygrał z Borussią Dortmund 2:1 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Ligi Młodzieżowej UEFA. Królewscy ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie i będą musieli wziąć udział w dodatkowej rundzie, w której zmierzą się z jednym z zespołów ze ścieżki mistrzowskiej. Dzisiejsze spotkanie nie było łatwe, podopieczni Gutiego przegrywali już 0:1, ale potrafili odwrócić losy pojedynku. Warto dodać, że wszystko działo się na oczach Raúla Gonzáleza i Carlesa Puyola. Obaj oglądali to spotkanie z wysokości trybun.

Real Madryt od początku przejął kontrolę na boisku i już w ósmej minucie powinien prowadzić 1:0. César zdobył pięknego gola piętą, ale sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było. Borussia natomiast w jednym z pierwszych wyjść na połowę Królewskich wywalczyła jedenastkę. De la Fuente sfaulował Kehra w polu karnym i takiej okazji nie zmarnował Sancho. Na szczęście podopieczni Gutiego szybko potrafili odpowiedzieć. Do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Óscar. Chwilę później szansę na drugiego gola miał Sancho, ale znakomitą interwencją popisał się Moha.

O ile w pierwszej połowie Borussia potrafiła zaatakować gospodarzy, o tyle w drugiej Niemcy całkowicie cofnęli się do defensywy. Real Madryt długo starał się rozmontować szczelną obronę i w końcu się to udało w 73. minucie. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Dani Gómez. Ta bramka, co zresztą nie dziwi, pobudziła Borussię, która rzuciła się do odrabiania strat. Niemcy długimi momentami zamykali gospodarzy w pobliżu pola karnego Mohy. Dortmundczycy atakowali, a madrytczycy nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich Óscar trafił piłką w słupek, a w samej końcówce sytuację sam na sam zmarnował Dani Gómez.

Real Madryt – Borussia Dortmund 2:1 (1:1)
0:1 Jadon Sancho 16’ (rzut karny)
1:1 Óscar Rodríguez 23’ (rzut wolny)
2:1 Dani Gómez 73’

Real Madryt U-19: Moha Ramos, Jordi Govea (Víctor Chust 29’), Álex Martín, Adrián de la Fuente, Sergio López, Martín Calderón, Miguel Baeza, Óscar Rodríguez, César Gelabert (Antonio Blanco 85’), Alberto Fernández (Miguel Gutiérrez 75’), Dani Gómez.

Borussia Dortmund U-19: Eike Bansen, David Kopacz, Luca Kilian, Amos Pieper, Alexander Schulte, Julian Schwermann, Tim Sechelmann (Patrick Osterhage 63’), Robin Kehr (Gabriel Kyeremateng 38’), Jadon Sancho, Hüseyin Bulut, Anargyros Kampetsis (Enrique Peńa-Zauner 83’).