/ marca.com

Real Madryt - DKV Joventut 74:71 (1:0)

Gelabale trafia w ostatniej minucie za 3 i Real udanie rozpoczyna grę w play-off...

Rzut za 3 punkty Mickaela Gelabale w ostatniej minucie meczu dał drużynie Božy Maljkovicia zwycięstwo nad DKV Joventut w pierwszym meczu play-off Ligi ACB. Real - bez Bennetta i Stojicia, bowiem trener wolał skorzystać z usług nowych zawodników: Hamiltona i Larranagi - stoczył wczoraj zacięty bój z w Palau Vistalegre z ekipą z Badalony. Drugi mecz w niedzielę. Gospodarzem będzie DKV Joventut. Gra się do 3 zwycięstw.

Liga ACB, play-off, 1. mecz: REAL MADRYT - DKV JOVENTUT 74:71 (17:28, 28:13, 15:11, 14:21). Real: Bullock (2), Sonko (20), Justin Hamilton (15), Reyes (1), Burke (4); rezerwowi: Gelabale (13), Bueno (8), Fotsis (5), Hervelle (3), Larranaga (3). Trener: Božidar Maljković. DKV: Marco (11), Vazquez (6), Mumbru (11), Arnold (3), Venson Hamilton (10); rezerowi: Fernandez (6), Rooks (10), Gurović (-), Young (10), Huertas (4). Trener: Aito Garcia Reneses.

Pozostałe wyniki: Tau Ceramica - Gran Canaria 90:61 (1:0); Unicaja - Etosa Alicante 60:65 (0:1); Barcelona - Adecco Estudiantes 73:74 (0:1).