Oceny zawodników po meczu z Fuenlabradą

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Fuenlabradą 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 418 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa paskur. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Bardzo dobrze wszedł w mecz i poradził sobie z uderzeniem napastnika gości, kiedy popisał się przytomnym wyjściem i interwencją. W 25. minucie skapitulował po raz pierwszy i na pewno mógł zrobić więcej. Przy mocnym uderzeniu Milli nie dopisało mu też szczęście. Przy golu Portilli nie miał wiele do powiedzenia – obronił pierwsze uderzenie, jednak nie można mieć do niego pretensji, że odbił piłkę przed siebie. Z dobitką już sobie nie poradził, ale błędu w tej sytuacji z pewnością nie popełnił.
Achraf Hakimi
Nie można odmówić mu starań i aktywności, zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Musi jednak popracować nad dośrodkowaniami. Było ich mnóstwo, ale wielu z nich po prostu nie przemyślał lub nie podnosił nawet głowy. Duża liczba strat na połowie rywala jasno pokazuje, co jest do poprawy. Po przerwie nie był już tak aktywny, jednak jedynym małym plusem jego występu była dość dobra gra w defensywie.
Álvaro Tejero
Trudno właściwie zrozumieć, dlaczego Zidane zdecydował się na jego wystawienie na środku obrony, skoro w Castilli grywa zwykle na prawej stronie defensywy. Było widać, że pozycja stopera nie jest jego naturalną. Popełnił kilka prostych błędów, kiedy spóźniał się z interwencjami. Zaliczył pełny mecz, ale z pewnością nie zapisze tego występu do najlepszych w karierze.
Nacho
Do pewnego momentu był jednym z niewielu, którzy nie zawodzili. To jednak właśnie on nie poradził sobie z Catą Díazem. Zawodnik Fuenlabrady zgubił obrońcę Królewskcih i po chwili uderzył w poprzeczkę. Canterano nie zawalił tego meczu, ale z pewnością od najbardziej doświadczonego zawodnika na boisku mamy prawo oczekiwać więcej.
Theo Hernández
Jeśli Francuz jest w takiej formie, jaką pokazał wczoraj, Marcelo może spać spokojnie, mimo że ostatnio też przecież nie zachwycał. Theo zaliczył bardzo słabe spotkanie. Popełniał błędy w obronie, a z przodu był bezproduktywny. Właśnie w takich meczach ma walczyć o kolejne szansy od Zidane'a, jednak tym razem nie dał trenerowi ani jednego argumentu, by w najbliższym czasie chociaż się nad tym zastanowił.
Marcos Llorente
Dość dyskretny mecz pomocnika. Odważniejsze podania mu nie wychodziły, dlatego prawie wszystkie jego celne zagrania to te do zawodników, którzy byli ustawieni najbliżej. W defensywie także brakowało jego zaangażowania. Tak jak większość, wczoraj nikogo do siebie nie przekonał.
Mateo Kovačić
Jego parasolem ochronnym był fakt, że wrócił do gry po długiej przerwie. Trudno jednak brać na poważnie jego kandydaturę pod kątem meczu z Athletikiem Bilbao. Tracił sporo łatwych piłek, nie wychodziły mu zwykłe przerzuty i brakowało odważnych rajdów, którymi potrafił rozerwać defensywę przeciwnika od środka.
Dani Ceballos
Z zawodników grających w pierwszej jedenastce to właśnie wobec niego mieliśmy największe oczekiwania. Notorycznie daje znać, że jest gotowy na poważniejsze szanse, ale na pewno wczoraj tego zabrakło, przede wszystkim w pierwszej połowie. Po przerwie grał już lepiej, czego odzwierciedleniem była też gra całego zespołu. Mimo wszystko nie zachwycił.
Franchu
Nie zagrał wielkiego meczu, ale prawdopodobnie i tak był najlepszy z trójki canteranos, którym Zidane dał szansę. To po jego strzale sędzia mógł odgwizdać rzut karny po zagraniu ręką obrońcy Fuenlabrady i to właśnie on oddał pierwsze celne uderzenie na bramkę rywala. Był aktywny, ale niewiele z tego wynikało.
Óscar Rodríguez
Zaczął mecz na lewej stronie pomocy i wyglądało to co najwyżej średnio. W przerwie trener przesunął go nieco bliżej środka, gdzie zdecydowanie się uaktywnił, ale brakowało mu błysku. Nie zrobił właściwie nic, co mógłby za kilkadziesiąt lat opowiadać wnukom. Zaliczył debiut, ale z samego występu nie może być zadowolony.