Łatwe zwycięstwo Juvenilu A

Królewscy zachowali szanse na awans

Juvenil A pokonał na wyjeździe APOEL w Lidze Młodzieżowej UEFA i zachował szanse na awans do kolejnej rundy. Zwycięstwo z Cypryjczykami było obowiązkowe, ale to tylko część drogi, którą trzeba pokonać. Kluczowa okaże się ostatnia kolejka. Podopieczni Gutiego muszą pokonać Borussię Dortmund na stadionie Alfredo Di Stéfano. Każdy inny wynik sprawi, że Królewscy zaliczą najgorszy występ w historii rozgrywek i pożegnają się z turniejem już w fazie grupowej.

W pierwszym meczu z APOEL-em piłkarze Królewskich urządzili sobie prawdziwą strzelaninę i wygrali aż 10:0. Tym razem tak łatwo nie poszło, chociaż i tak przewaga Hiszpanów była wyraźna. Pierwszą bramkę zdobył Dani Gómez już w 10. minucie. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Alberto. Dla Daniego to było szóste trafienie w tym sezonie w UEFA Youth League. Prowadzenie podwyższył Óscar i od tego momentu Blancos mogli być spokojni o wynik. Bliski szczęścia w pierwszej połowie był również César, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa to spokojne prowadzenie gry przez madrytczyków. Gospodarze mieli znaczne problemy z przedostawaniem się w pobliże bramki Adriána. Wynik w końcówce spotkania ustalił Óscar. Po pięciu kolejkach Królewscy mają na koncie siedem punktów. To bardzo słaby wynik, zmuszający ich do maksymalnego wysiłku w ostatnim meczu. Na szczęście, zależą tylko i wyłącznie od siebie, nie muszą się oglądać na rezultat drugiego pojedynku.

APOEL – Real Madryt 0:3 (0:2)
0:1 Dani Gómez 10’ (asysta: Alberto Fernández)
0:2 Óscar Rodríguez 27’
0:3 Óscar Rodríguez 89’ (asysta: Moha Aiman)

APOEL U-19: Antreas Paraskevas, Constantinos Karayiannis, Zacharias Adoni, Neophytos Scottis, Charilaos Sokratous, Marcos Stylianides, Stelios Papoutsos (Andreas Veletinas 46’), Giorgos Naoum (Paris Polikarpou 69’), Michalis Koukos (Anastasios Okkaridis 78’), Antreas Artemiou, Giannis Andreou.

Real Madryt U-19: Adrián Fernández, Sergio López, Víctor Chust, Álex Martín, Miguel Gutiérrez, Moha Aiman, Óscar Rodríguez, César Gelabert (Pedro Ruiz 61’), Alberto Fernández (Miguel Baeza 46’), Luis Vacas, Dani Gómez (Adrián More 77’).