Castilla nie przestaje gonić

Trzecie z rzędu zwycięstwo drugiej drużyny

Real Madryt Castilla potwierdził bardzo dobrą formę z ostatnich dni. Drużyna Santiago Solariego udała się do Galicji, gdzie na stadionie O Roxo pokonała Cercedę 2:0 i zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Nie był to dla niej najłatwiejszy mecz, jednak dzięki bramkom Óscara i Reguilóna wraca do Madrytu z trzema punktami.

Trener drugiego zespołu ostatnio nie stawiał na Daniego Gómeza, jednak po kilku niezłych wejściach z ławki napastnik w końcu dostał szansę od pierwszej minuty. Bardzo szybko mógł ją wykorzystać, jednak w sytuacji sam na sam z Magunazelaią minimalnie się pomylił. Kilka minut później piłka trafiła jednak do bramki gospodarzy. Fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Óscar, a golkiper rywala nie miał szans. W drugiej części meczu, tak jak tuż przed przerwą, gospodarze przejęli kontrolę nad grą i wyraźnie dominowali.

Castilla solidnie się broniła i gospodarze nie byli w stanie zdobyć gola wyrównującego. Cerceda musiała zaatakować jeszcze bardziej i to zemściło się w 90. minucie. Królewscy ruszyli z kontratakiem, który zakończył się precyzyjnym podaniem Franchu i golem kapitana, Sergio Reguilóna. Ekipa Solariego nie zaimponowała dziś efektowną grą, ale była efektywna. Właśnie tego brakowało jej jeszcze kilka tygodni temu. Dzięki wygranej Królewscy przesunęli się w tabeli na ósmą lokatę, ale dziś rozegrano tylko jedno spotkanie. Do miejsc premiowanych awansem do play-offów Castilla traci pięć oczek.