/ realmadrid.com, elgoldemadriz.com

Arteixo - Real Madryt B 2:4

Hat-trick Soldado! Real potrzebuje 1 punktu, by zająć pierwsze miejsce...

Wczoraj pierwsza drużyna tylko zremisowała z Sevillą 2:2. Być może dlatego, że zabrakło w niej snajpera Realu Madryt B, Roberto Soldado. 19-letni napastnik Merengues popisał się hat-trickiem w meczu z Arteixo i to głównie dzięki niemu nasza drużyna wygrała 4:2.

Do sobotniego spotkania minigalacticos przystępowali z 3-punktową przewagą w tabeli nad Universidad Las Palmas. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli był dobrą okazją, by wreszcie - po 2 remisach - wygrać. I już w 11. minucie Juanfran wyprowadził Real na prowadzenie. Najsłabsza drużyna grupy 1 Segunda Division B nie chciała tylko statystować. W 29. minucie Felix, potężnym strzałem zza pola karnego, doprowadził do wyrównania.

Wyjątkowo emocjonująca była końcówka pierwszej połowy. W 43. minucie Soldado trafił do siatki na 2:1, wykorzystując podanie Barrala (rzadko się zdarza, by obaj panowie grali razem od pierwszej minuty), a w doliczonym czasie gry wyrównał Yavhe. Do przerwy 2:2.

Druga połowa meczu była już popisem jednego zawodnika. Roberto Soldado pokonał 2 razy - w 57. i 78. minucie - Manuela i dzięki jego trafieniom Real wygrał dzisiejsze spotkanie 4:2. „Żołnierz” ma już 21 bramek na koncie i pewnie zmierza po tytuł pichichi. Niestety, sędzia, p. Teixera Vitienes, nie uznał w końcówce meczu bramki dla gospodarzy, strzelonej - jak najbardziej legalnie - przez Jorge.

W meczu kolejki wicelider Universidad Las Palmas zremisował 1:1 z Rayo Vallecano i traci do Blancos już 5 punktów. Oznacza to, że Real, by zapewnić sobie pierwsze miejsce, musi zdobyć w 2 ostatnich kolejkach 1 punkt. Biorąc pod uwagę fakt, iż podopieczni Juana Ramona Lopeza Caro przegrali ostatnio 27 marca, możemy być spokojni o to, że nie oddadzą prowadzenia. A później czekają nas baraże o awans do Segunda Division...

ARTEIXO - REAL MADRYT B 2:4 (Felix 29, Yavhe 45+2 - Juanfran 11, Soldado 43, 57 i 78).
Arteixo: Manuel - Alex, Carlocho, Cardelle (62. Jorge), Ivan Parra; Trasancos, Adolfo, Pugui (52. Miguel), Felix (79. Santaella), Yavhe; Marcos Suarez. Trener: Brizzola.
Real Madryt B: Diego Lopez - Palencia, Sergio, Arbeloa, Paredes; Juanfran, De la Red, Javi Garcia (59. Tello), Trashorras (80. Alex Perez); Barral (66. Adrian Quintairos), Soldado. Trener: Lopez Caro.
Sędzia: Jose Antonio Teixera Vitienes. Żółte kartki: Yavhe, Felix, Adolfo, Manuel i Brizzola (gospodarze) oraz Trashorras, Javi Garcia, Soldado, Palencia, Paredes, Barral i Lopez Caro (goście).
Stadion: Ponte dos Brozos.