Odmieniona Castilla

Królewscy wygrali drugi raz z rzędu

Santiago Solari w tydzień znacznie poprawił swoją sytuację w klubie, tak samo zrobiła zresztą jego drużyna, która w ciągu pięciu dni zdobyła sześć oczek i wyraźnie awansowała w tabeli Segunda División B. Dziś poradziła sobie u siebie z Rápido de Bouzas i wygrała 3:0, choć do przerwy nie radziła sobie zbyt dobrze. Drugi zespół Realu Madryt zajmuje obecnie dziewiątą lokatę w tabeli i do miejsca gwarantującego grę w barażach o awans traci osiem oczek.

Niemal cała pierwsza połowa była wyrównana i polegała głównie na wzajemnym badaniu rywala. Obie drużyny miały tylko po jednej niezłej okazji. Castilla stworzyła ją w samej końcówce, ale pod bramką rywala pomylił się Cristo. Gospodarze mieli spory problem z przejściem do ataku i wykreowaniem sytuacji – pod tym względem bardziej przypominali zespół sprzed kilku tygodni niż drużynę, która w środę rozbiła Celtę Vigo B. Tuż po przerwie Santiago Solari wpuścił na boisko Daniego Gómeza i ta decyzja odmieniła losy meczu.

Trzy minuty po wejściu na boisko napastnika został on sfaulowany w polu karnym rywala i arbiter podyktował rzut karny. Zamienienie go na gola było dla Javiego Sáncheza formalnością. Castilla przejęła inicjatywę i szukała drugiego gola. Rywal miał jeszcze trudniejsze zadanie od 73. minuty, ponieważ Ruxi wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Królewscy bardzo szybko to wykorzystali i chwilę później świetną wrzutkę Quezady zamknął wprowadzony chwilę wcześniej Fidalho. Rápido nie miało już nic do powiedzenia – po kolejnych pięciu minutach ekipa Solariego ponownie podwyższyła prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Seoane.

Znakomita i odważna decyzja Solariego, który tuż po przerwie wprowadził napastnika za obrońcę i nieco zmodyfikował ustawienie i sposób gry gospodarzy. Ogromne zasługi w zwycięstwie ma oczywiście Dani Gómez, który – mimo że nie zdobył dziś bramki – miał ogromny wpływ na postawę Los Blancos. Warto pochwalić też obrońców i środek pola. Rywal stwarzał bardzo małe zagrożenie pod bramką Królewskich, w ataku natomiast w odpowiednim momencie gospodarze potrafili zrobić swoje. Za tydzień drugi zespół ponownie uda się do Galicji, gdzie zagra z Cercedą.

Real Madryt Castilla – Rápido de Bouzas 3:0 (0:0)
1:0 Javi Sánchez 50' (rzut karny)
2:0 Fidalgo 75' (asysta: Quezada)
3:0 Seoane 80'

Castilla: Belman; Tejero, Javi Sánchez, Manu Hernando, Álex (48' Dani Gómez); Jaume, Seoane, Cristo (71' Fidalgo), Quezada, Óscar (78' Mancebo) i Franchu.
Rápido: Brais, Adrián, Ruxi, Cris, Trigueros, Óscar, Isma, Caba, Anderson, Diz (58' Yago) i Carlitos.