Hiszpania U-17 z wicemistrzostwem świata

<i>La Rojita</i> uległa Anglikom

Reprezentacja Hiszpanii do lat 17 przegrała w finale mundialu z Anglią 2:5. La Rojita prowadziła już 2:0, ale dała sobie wydrzeć prowadzenie i musi się zadowolić tytułem wicemistrzów świata. W składzie na najważniejszy mecz turnieju znalazło się czterech graczy Realu Madryt: Víctor Chust, Antonio Blanco, Moha i César. Najlepiej się spisał ostatni z nich, który zapisał na koncie dwie asysty.

Hiszpanie objęli prowadzenie już w 10. minucie. César dosyć przypadkowo dograł piłkę do Sergio Gómeza, który sprytnym strzałem pokonał Andersona. Po tym golu Anglicy przejęli kontrolę, ale to La Rojita podwyższyła prowadzenie. Znów bramkę wypracował duet Sergio Gómez-César. Jeszcze przed przerwą Anglia zdołała zdobyć kontaktowego gola, co w ostatecznym rozrachunku mogło okazać się kluczowe. Na listę strzelców wpisał się Brewster.

W drugiej połowie strzelali już tylko Anglicy. Zaczął Gibbs-White, który trafił do siatki z kilku metrów po podaniu Sessegnona. W 69. minucie Anglia wyszła na prowadzenie. Chwilę później boisko opuścił César, ale Hiszpania nie zdołała już doprowadzić do remisu. Nadzieje Hiszpanów na korzystny wynik skończyły się po upływie kwadransa. Guéhi strzelił bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Wynik meczu ustalił Foden i to Anglicy mogą się cieszyć z tytułu mistrzów świata do lat 17.

Anglia – Hiszpania 5:2 (1:2)
0:1 Sergio Gómez 10’ (asysta: César Gelabert)
0:2 Sergio Gómez 31’ (asysta: César Gelabert)
1:2 Rhian Brewster 44’ (asysta: Steven Sessegnon)
2:2 Morgan Gibbs-White 58’ (asysta: Steven Sessegnon)
3:2 Phil Foden 69’ (asysta: Callum Hudson-Odoi)
4:2 Marc Guéhi 84’ (asysta: Jonathan Panzo)
5:2 Phil Foden 88’ (asysta: Callum Hudson-Odoi)

Anglia U-17: Curtis Anderson, Jonathan Panzo, Marc Guéhi, Joel Latibeaudiere, Steven Sessegnon, George McEachran (Conor Gallagher 87’), Tashan Oekley-Boothe (Angel Gomes 90’), Callum Hudson-Odoi, Morgan Gibbs-White (Nya Kirby 81’), Phil Foden, Rhian Brewster.

Hiszpania U-17: Álvaro Fernández, Mateu Morey, Víctor Chust, Hugo Guillamón, Juan Miranda, Antonio Blanco (Carlos Beitia 81’), Moha Moukhliss (Nacho Díaz 85’), Ferrán Torres, César Gelabert (José Alonso Lara 72’), Sergio Gómez, Abel Ruiz.