La Rojita wysoko pokonuje Słowację U-21

Świetny mecz młodych Hiszpanów

Dziś Hiszpania grała na wyjeździe ze Słowacją w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 i wygrała. W pierwszym składzie La Rojita wyszło trzech zawodników Realu Madryt – Jesús Vallejo, Dani Ceballos i Borja Mayoral. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Celadesa zajęli pozycję wicelidera, ale warto zauważyć, że ich dzisiejszy przeciwnik, który jest pierwszy w tabeli, ma rozegrane aż dwa spotkania więcej.

W pierwszej połowie Hiszpanie zdecydowanie dominowali i mieli dużo więcej sytuacji bramkowych, a z dobrej strony pokazywał się Dani Ceballos. W końcu świetną indywidualną akcją popisał się Oyarzabal i dograł w pole karne, a tam mocnym strzałem w samo okienko Mikel Merino wyprowadził La Rojitę na prowadzenie. Podopieczni Celadesa dalej dominowali, ale na przerwę schodzili, wygrywając 1:0.

W drugiej połowie na dobre rozwiązał się worek z bramkami. Po drobnych zmianach w obu zespołach zaczęła się prawdziwa strzelanina. Najpierw Oyarzabal strzelił gola po wysokim podaniu ze środka pola, a kilka minut później prowadzenie podwyższył Rodrigo Hernández, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Nadzieję Słowakom dał Denis Vavro, uderzając silnie sprzed pola karnego, po faulu jednego z Hiszpanów. Wynik spotkania ustalił Dani Ceballos, który wykorzystał podanie Mayorala.

Słowacja U-21 – Hiszpania U-21 1:4 (0:1)
0:1 Mikel Merino 26' (asysta: Mikel Oyarzabal)
0:2 Mikel Oyarzabal 49' (asysta: Unai Núńez)
0:3 Rodri Hernández 56' (asysta: Dani Ceballos)
1:3 Denis Vavro 59'
1:4 Dani Ceballos 69' (asysta: Borja Mayoral)

Słowacja U-21: Rodák; Siplak, Vavro, Kružliak, Hancko; Káčer, Čmelík (Jirka 62'), Urblík, Lesniak; Špalek (Cernák 81'), Vestenický (Mráz 46').

Hiszpania U-21: Unai Simón; Pablo Maffeo, Jorge Meré (Unai Núńez 43'), Jesús Vallejo, Aarón Martín; Carlos Soler, Dani Ceballos, Mikel Merino (Fabián Ruíz 89'); Rodri Hernández, Borja Mayoral, Mikel Oyarzabal (Pablo Fornals 76').