Portugalia wygrywa z Andorą

Cristiano wszedł z ławki i strzelił bramkę

W przedostatniej kolejce eliminacji mistrzostw świata Andora podejmowała Portugalię. Cristiano Ronaldo zaczął to spotkanie na ławce, ponieważ w wypadku obejrzenia żółtej kartki ominąłby go mecz ze Szwajcarią. Piłkarz Królewskich pojawił się za to na placu gry po przerwie, gdyż jego koledzy nie byli w stanie wyjść na prowadzenie i najpierw sam odnalazł drogę do siatki rywali, a pod koniec spotkania miał spory udział przy drugim golu.

Portugalczycy w pierwszej połowie zdecydowanie dominowali nad przeciwnikiem i mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki (74 do 26 procent), ale nie byli w stanie przełożyć tego na konkrety i oddali zaledwie trzy celne strzały. Po przerwie Fernando Santos zdecydował się wprowadzić Cristiano Ronaldo, a ten w 63. minucie wyprowadził Seleção na prowadzenie. To trafienie można obejrzeć tutaj.

Pod koniec spotkania napastnik Realu Madryt dośrodkował piłkę ze skrzydła i zgranie innego z kolegów wykorzystał André Silva, ustalając wynik spotkania na 2:0. Portugalczycy w ostatniej kolejce zmierzą się ze Szwajcarią i to właśnie ten mecz zdecyduje, która z tych drużyn wywalczy bezpośredni awans na mundial, a która będzie musiała walczyć w barażach.

Andora – Portugalia 0:2 (0:0)
0:1 Cristiano Ronaldo 63'
0:2 André Silva 86'

Andora: Josep Gomes; Txus Rubio, Ildefonso Lima, Max Llovera, Moises San Nicholas; Victor Rodríguez (Juli Sánchez 87'), Marc Rebes, Marc Vales, Ludovic Clemente (Alexandre Martínez 79'); Marcio Vieira (Sergio Moreno 90'), Jordi Aláez.

Portugalia: Rui Patrício; Nélson Semedo, Pepe, Neto, Eliseu; Gelson Martins (Cristiano Ronaldo 45'), Danilo Pereira, João Mário, Ricardo Quaresma (William Carvalho 79'); André Silva (Gonçalo Guedes 90'), Bernardo Silva.