Oceny zawodników po meczu z APOEL-em

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał wczoraj APOEL 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 899 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa wih. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Bramkarz Królewskich nie grał w poprzednim starciu, ale liczba interwencji nie była wcale dużo większa. Tak naprawdę tylko raz był zmuszony do wykonania parady, a strzał z dystansu prawdopodobnie i tak nie wpadłby do bramki. Keylorowi nie można niczego zarzucić, między innymi dlatego, że rywal nie był groźny na połowie Los Blancos.
Daniel Carvajal
Tradycyjnie większą część meczu prawy obrońca Królewskich spędził bardzo daleko od własnej bramki. Mimo że zaliczył całkiem sporo kluczowych podań wydaje się, że nie zawsze wybierał odpowiedni moment na dośrodkowanie. Brakowało nieco więcej rozwagi w jego akcjach ofensywnych. Z tyłu natomiast zagrał bez poważniejszych błędów, jednak został ukarany żółtą kartką po bezmyślnym wejściu.
Nacho
Dość cichy i spokojny występ wychowanka Realu Madryt. Zrobił swoje przeciwko napastnikom gości, był skoncentrowany, wygrał zdecydowaną większość pojedynków. Solidny występ.
Sergio Ramos
Kapitan najprawdopodobniej nudził się nie mniej niż Keylor Navas, dlatego w końcu ruszył do przodu i zdobył efektowną bramkę. Zdarzył mu się moment nonszalancji w pierwszej połowie, gdy postanowił zabawić się z rywalem we własnym polu karnym, ale ze sporą dawką szczęścia udało mu się wyjść z tej sytuacji bez szwanku. Jest w coraz lepszej formie fizycznej.
Marcelo
Tak jak Carvajal bardziej przypominał skrzydłowego niż bocznego obrońcę. Mimo wszystko i od niego można oczekiwać znacznie więcej. Jego wrzutki nie miały takiej jakości, do jakiej przyzwyczaił nas Brazylijczyk. Nie zmienia to jednak faktu, że miał spory udział przy trzecim golu, gdy dograł piłkę do Bale'a. W defensywie nie miał nic do roboty.
Luka Modrić
Kilka razy odpowiednio wspierał Carvajala na prawej flance, jednak ostatecznie nie dawało to Realowi wymiernych korzyści. Chorwat zagrał na swoim średnim poziomie, co rzecz jasna nie znaczy, że był to słaby występ. Bez błysku, ale i bez wpadek.
Casemiro
Wrócił do pierwszej jedenastki i to było widać. Królewscy zdominowali środek i poza kilkoma momentami pierwszej połowie nie wpuszczali zawodników APOEL-u na swoją połowę. Duże brawa należą się między innymi właśnie Brazylijczykowi, który trzymał w ryzach drugą linię Los Blancos.
Isco
Miał ogromny udział przy pierwszym golu, kiedy jednym dryblingiem stworzył Królewskim przewagę liczebną w odpowiednim sektorze boiska. Później grał już nieco spokojniej i choć gole czy asysty nie przyszły, spisał się całkiem dobrze.
Cristiano Ronaldo
Wrócił w swoim stylu. Momentami – zwłaszcza przy niewykorzystanych sytuacjach – było widać nieco dłuższą przerwę, ponieważ Cristiano w formie strzelił jeszcze więcej goli. Mimo wszystko nie mamy na co narzekać. Najlepszy snajper świata wrócił do gry.
Gareth Bale
Nie był zbyt aktywny i raczej nie przypominał ekspresu z Cardiff. Mała liczba sprintów czy dryblingów wcale nie oznacza, że ma za sobą kolejny mierny mecz. Zaliczył ładną asystę przy pierwszym trafieniu, miał udział przy wywalczeniu rzutu karnego i to on wygrał główkę tuż przed golem Sergio Ramosa. Widać, że coraz lepiej czuje się w powietrzu, był też groźny grając na lewej flance.
Toni Kroos
Po jego wejściu środek pola Realu Madryt grał znacznie pewniej. Niemiec wiedział, w jaki sposób regulować tempo gry i jak powinny wyglądać jego akcje w ataku pozycyjnym. Tradycyjnie przechodziła przez niego każda akcja Królewskich i choć w jego grze brakowało fajerwerków, ma za sobą całkiem dobry mecz.