Wielka strzelanina Juvenilu A

Podopieczni Gutiego wygrali aż 10:0

Real Madryt rozbił APOEL na początek zmagań w Lidze Młodzieżowej UEFA. Królewscy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i wpakowali im dziesięć goli. Znakomity występ zanotował Dani Gómez, który spędził na murawie tylko 45 minut, ale zdążył w tym czasie zdobyć trzy bramki. Napastnik ma już na koncie sześć bramek w pięciu meczach w tym sezonie. Świetnie spisał się również jego zmiennik, Pedro Ruiz, który też trzykrotnie trafił do siatki. Blancos oczywiście zajmą pozycję lidera po pierwszej kolejce. W drugim meczu tej grupy Tottenham ograł Borussię Dortmund 4:0.

Od samego początku meczu Cypryjczycy cofnęli się na własną połowę, a Królewscy szukali sposobu na przebicie defensywy rywali. Początkowo mieli z tym problem, ale rozwiązał go Dani Gómez. Napastnik rozegrał piłkę z Césarem i precyzyjnym strzałem z linii pola karnego umieścił ją w siatce. Chwilę później zdobył swoją drugą bramkę. Tym razem wykończył akcję po podaniu Gorki. Cypryjczycy nie potrafili zatrzymać podopiecznych Gutiego, dlatego uciekali się do fauli, na czym nie wyszli najlepiej. De la Fuente, nieco szczęśliwie, bo po rykoszecie, trafił do siatki z rzutu wolnego. W 41. minucie Polikarpou sfaulował Alberto w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Baeza. Tuż przed przerwą hat-tricka skompletował Dani Gómez, wykorzystując rzut karny.

Wynik był już przesądzony, więc w przerwie Guti ściągnął Daniego Gómeza. Tuż po rozpoczęciu drugiej części na listę strzelców wpisał się Gorka Zabarte. Swoją bramkę zdobył również Pedro Ruiz, który zadebiutował dzisiaj w drużynie Juvenilu A. Na jednym golu jednak nie poprzestał i w 71. minucie drugi raz pokonał Paraskevasa, a w 77. skompletował hat-tricka. Młody napastnik wyrównał osiągnięcie Daniego Gómeza z pierwszej połowy. Dzieła zniszczenia dopełnił Miguel Baeza, zdobywając gola na 10:0. Trudno sobie wymarzyć lepszy początek rywalizacji w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Real Madryt – APOEL 10:0 (5:0)
1:0 Dani Gómez 18’ (asysta: César Gelabert)
2:0 Dani Gómez 25’ (asysta: Gorka Zabarte)
3:0 Adrián de la Fuente 32’ (rzut wolny)
4:0 Miguel Baeza 41’ (rzut karny)
5:0 Dani Gómez 43’ (rzut karny)
6:0 Gorka Zabarte 49’ (asysta: Víctor Chust)
7:0 Pedro Ruiz 62’ (asysta: Miguel Baeza)
8:0 Pedro Ruiz 71’ (asysta: César Gelabert)