Skromne zwycięstwo Hiszpanii U-21 z Estonią

Ceballos z asystą

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21 pokonała Estonię 1:0 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. La Rojita miała ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy rywali. Udało się dzięki znakomitemu uderzeniu Solera. W podstawowym składzie znalazło się dwóch zawodników Realu Madryt – Borja Mayoral i Dani Ceballos. Lepiej spisał się pomocnik, który zapisał na koncie asystę, a do tego często napędzał akcje Hiszpanów. Borja miał kilka szans na zdobycie gola, ale zdecydowanie to nie był jego dzień.

Mecz zaczął się spokojnie, ale już w 7. minucie kibice Realu Madryt mogli się zmartwić, kiedy Ceballos nie podnosił się z murawy po ostrym ataku estońskiego obrońcy. Na szczęście, nic mu się nie stało i był w stanie wrócić do gry. Chwilę później Borja Mayoral znalazł się w dobrej sytuacji, lecz nie trafił do siatki. Hiszpanie przeważali, często próbowali strzelać, ale nie tworzyli dużego zagrożenia pod bramką Igonena. Estończycy natomiast potrafili się odgryźć, czego dowodem była akcja Liivaka, po której Sivera musiał interweniować. Złą wiadomością dla Hiszpanów była kontuzja Oyarzabala z końca pierwszej połowy. Zawodnik Realu Sociedad musiał opuścić boisko i został zastąpiony przez Pedrazę.

Kilka minut po zmianie stron Mayoral miał dwie dobre okazje, ale najpierw zablokował go obrońca, a później powtrzymał go Igonen. Estończycy umiejętnie się bronili aż do 65. minuty. Ceballos podał wtedy piłkę do Solera, który precyzyjnym uderzeniem z dystansu trafił do siatki. Ten gol nie zmienił obrazu meczu, ale z pewnością Hiszpanom grało się łatwiej. W 77. minucie Mayoral został zmieniony przez Guala. Nie był to udany występ napastnika Realu Madryt. Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Hiszpania zgarnęła trzy punkty po słabym występie.

Estonia – Hiszpania 0:1 (0:0)
0:1 Carlos Soler 65’ (asysta: Dani Ceballos)

Estonia U-21: Matvei Igonen, Michael Lilander, Sören Kaldma (Peeter Klein 86’), Marco Lukka (Märten Kuusk 74’), Martin Mägi, German Šlein, Mihkel Ainsalu, Vlasiy Sinyavskiy, Frank Liivak, Herol Riiberg (Markus Poom 67’), Andre Järva.

Hiszpania U-21: Antonio Sivera, David Carmona, Unai Núńez, Jorge Meré, Aaron Caricol, Rodrigo Hernández, Mikel Merino, Dani Ceballos, Carlos Soler, Mikel Oyarzabal (Alfonso Pedraza 37’), Borja Mayoral (Marc Gual 77’).