Spacerek Niemców, 90 minut Kroosa

Podopieczni Löwa rozbili Norwegów

Reprezentacja Niemiec pokonała w Stuttgarcie Norwegię aż 6:0. Dla podopiecznych Löwa dzisiejsze spotkanie okazało się wyjątkowo łatwe i bardzo szybko zdołali je rozstrzygnąć. W dalszym ciągu mają na koncie komplet zwycięstw z imponującym bilansem bramkowym 35:2 po ośmiu seriach spotkań. Toni Kroos znalazł się dzisiaj w podstawowym składzie i został na murawie do samego końca.

Niemcy od początku przejęli kontrolę nad meczem i już w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie. Toni Kroos podał do Hectora na lewym skrzydle, który wyłożył piłkę Özilowi, a zawodnik Arsenalu nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. Chwilę później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Draxler po asyście Özila. Norwegowie nie zdążyli nawet skonstruować jednej akcji, a Jarstein ponownie skapitulował. Gola zdobył Werner. Jeszcze przed przerwą napastnik RB Leipzig strzelił swoją drugą bramkę, ponownie podawał mu Müller. Niemcy schodzili na przerwę z prowadzeniem 4:0, a to i tak nie był najwyższy wymiar kary.

Po zmianie stron bardzo dobrą sytuację miał Kroos, ale jego strzał zdołali zablokować norwescy obrońcy. Więcej szczęścia miał Goretzka, który pojawił się na boisku w przerwie. Piłka po jego strzale głową wylądowała w siatce. Wynik ustalił kolejny ze zmienników – Mario Gómez. Niemcy stworzyli sobie o wiele więcej okazji bramkowych, ale w drugiej połowie byli już wyraźnie odprężeni. Norwegowie zdołali przedostać się pod bramkę Ter Stegena dopiero w końcówce i byli blisko honorowego gola, ale niemiecki golkiper zachował czyste konto.

Niemcy – Norwegia 6:0 (4:0)
1:0 Mesut Özil 10’ (asysta: Jonas Hector)
2:0 Julian Draxler 17’ (asysta: Mesut Özil)
3:0 Timo Werner 21’ (asysta: Thomas Müller)
4:0 Timo Werner 40’ (asysta: Thomas Müller)
5:0 Leon Goretzka 50’ (asysta: Julian Draxler)
6:0 Mario Gómez 79’ (Joshua Kimmich)

Niemcy: Marc André ter Stegen, Jonas Hector, Mats Hummels, Antonio Rüdiger, Joshua Kimmich, Sebastian Rudy (Sami Khedira 61’), Toni Kroos, Mesut Özil, Julian Draxler, Thomas Müller (Leon Goretzka 46’), Timo Werner (Mario Gómez 66’).

Norwegia: Rune Jarstein, Omar Elabdellaoui, Håvard Nordtveit, Jørgen Skjelvik, Haitam Aleesami, Sander Berge (Gustav Valsvik 46’), Ole Selnćs (Martin Linnes 75’), Mats Møller Dćhli, Mohamed Elyounoussi (Jonas Svensson 58’), Joshua King, Jo Inge Berget.