[VIDEO] Kolejny hat-trick Cristiano!

Mistrzowie Europy pokonali Wyspy Owcze

Reprezentacja Portugalii bez większych problemów pokonała w Porto Wyspy Owcze, a głównym bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który miał udział przy wszystkich golach gospodarzy. Wygrali oni dziś 5:1 i po siedmiu meczach ma 18 punktów. Napastnik Realu Madryt zanotował hat-trick, zaliczył asystę i po jego dośrodkowaniu padł piąty gol.

Już na samym początku meczu CR7 uderzeniem nożycami wykorzystał dobre dośrodkowanie. 25 minut później napastnik Królewskich podwyższył prowadzenie po rzucie karnym. Jeszcze w pierwszej części meczu na trafienia atakującego odpowiedzieli goście. Guðjón Baldvinsson znalazł się w polu karnym i mocnym strzałem pokonał Ruiego Patrício. Kontaktowy gol dla Wysp Owczych nie zmienił jednak obrazu meczu. Portugalczycy wyraźnie dominowali, co potwierdzili w drugiej połowie.

Jej bohaterem ponownie był najlepszy strzelec reprezentacji w historii. Cristiano dograł wprost na głowę Williama Carvalho, który podwyższył prowadzenie. Wszystko już wtedy było jasne, ale Ronaldo wciąż chciał więcej. Pomocnik Sportingu odwdzięczył się napastnikowi siedem minut później – tym razem to on go odnalazł w polu karnym gości, a CR7 bez problemów podwyższył prowadzenie. 32-latek jeszcze raz błysnął w końcówce spotkania. Nieźle dośrodkował, a po niefortunnej interwencji obrońcy Nélson Oliveira nie miał żadnych problemów z ustaleniem wyniku meczu.

W grupie B w dalszym ciągu Portugalia zajmuje drugą lokatę i traci trzy punkty do Szwajcarii, która odniosła siedem zwycięstw w siedmiu meczach. Już w niedzielę mistrzowie Europy zmierzą się w Budapeszcie z Węgrami i ponownie są uznawani za faworytów. W tabeli zespołów z drugiego miejsca Portugalczycy są na pierwszej lokacie (do baraży awansuje osiem z dziewięciu zespołów).

Portugalia – Wyspy Owcze 5:1 (2:1)
1:0 Cristiano 3' (asysta: Bernardo Silva)
2:0 Cristiano 28' (rzut karny)
2:1 Baldvinsson 38'
3:1 Carvalho 58' (asysta: Cristiano)
4:1 Cristiano 65' (asysta: Carvalho)
5:1 Oliveira 84'

Portugalia: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu; Mario (59' Quaresma), Moutinho (72' André Gomes), Carvalho, Bernardo Silva; André Silva (84' Oliveira), Cristiano.