Real Madryt B - Lanzarote 2:1

Tylko 1 punkt dzieli naszą drużynę od zapewnienia sobie miejsca w barażach...

Grając w osłabieniu (niesłuszna czerwona kartka dla Juanfrana), Real Madryt B wygrał z Lanzarote 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Barral i Jurado, dla gości trafił Alejandro.

Real Madryt B, zdecydowany lider grupy 1 Segunda Division B, był faworytem dzisiejszego meczu rozgrywanego w Ciudad del Futbol de Las Rozas. Trener Merengues, Juan Ramon Lopez Caro, mógł skorzystać z zawodników, którzy ostatnio pauzowali: Arbeloy i Jurado. W wyjściowym składzie niespodziewanie pojawił się Barral, który zastąpił Soldado.

I to właśnie David Barral już w 4. minucie wyprowadził Real na prowadzenie, wykorzystując precyzyjne podanie Juanfrana. Jak widać, kontrowersyjna decyzja trenera, który posadził na ławie najlepszego strzelca grupy 1, Roberto Soldado, była przemyślana. Po kwadransie było już 2:0. Kapitalnym podaniem popisał się będący ostatnio w świetnej formie Ruben de la Red, a do bramki strzeżonej przez Marino trafił Jurado. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Realu. Dość powiedzieć, że goście pierwszą okazję stworzyli dopiero w 39. minucie gry.

W drugiej połowie do 64. minuty nie działo się wiele ciekawego. Wtedy to sędzia, p. Llorente Carcedo, niesłusznie usunął z boiska Juanfrana. Chwilę później napastnik Lanzarote Alejandro strzelił kontaktową bramkę. Do końca meczu przeważali goście, lecz ani Marino, ani Rubenowi nie udało się pokonać Diego Lopeza i Real Madryt B wygrał ostatecznie z Lanzarote 2:1. Martwi jedynie fakt, że urazu doznał Jurado.

Real Madryt B - na 5 kolejek przed końcem - ma 15 punktów przewagi nad piątą w tabeli Alcalą. By zapewnić sobie grę w barażach, Minigalacticos muszą zdobyć w 5 meczach 1 punkt.

REAL MADRYT B – LANZAROTE 2:1 (Barral 4, Jurado 15 – Alejandro 64).
Real B: Diego Lopez - Palencia, Arbeloa, Robles, Paredes; De la Red, Jotha (74. Javi Garcia); Juanfran, Jurado (77. Trashorras), Adrian Martín; Barral (62. Soldado).
LANZAROTE: Marino - Jorge Campos, Molina, Miguel Angel (75. Lanza), Ã?ngel; Nacho Calvillo, Pala, Igor Gonzalez (52. Cotrofe), Ruben Rodriguez; Maciot (60. Gustavo), Alejandro.
Sędziował: Llorente Carcedo. Żółte kartki: Robles, Arbeloa i Juanfran (gospodarze) oraz Molina, Alejandro i Gustavo (goście). Czerwona kartka: Juanfran.
Stadion: Ciudad del Futbol de Las Rozas. Mecz rozegrano w ramach 33. kolejki Segunda Division B (grupa 1).