/ własne

Podsumowanie 31. kolejki PD

Gran Derby dla Królewskich! Villarreal, Deportivo i Valencia na remis

W szlagierowym meczu 31. kolejki Primera Divison Real Madryt pokonał Barcę na Santiago Bernabeu 4:2 i mimo wcześniejszych śmiałych deklaracji Katalończyków, Królewscy wciąż mają szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Ogromną niespodziankę sprawili piłkarze ostatniej w tabeli Numancii. Ekipa z Los Pajaritos zwyciężyła u siebie Atletico Madryt 1:0 po golu Toche na cztery minuty przed końcem meczu. Również niespodziewanie na własnym stadionie uległ Espanyol. Podopieczni Miguela Angela Lotiny przegrali z Sevilą 1:3. Mallorca uległa u siebie przybyszom z Saragossy 0:2 i coraz częściej widmo Segunda Division zaczyna gościć na Balearach. Valencia, po dwóch golach Marco Di Vaio, zremisowała na Estadio Mestalla z Malagą 2:2, tracąc drugą bramkę w ostatnich sekundach meczu. Jeśli tak dalej pójdzie ekipa Antonio Lopeza nie zakwalifikuje się nawet do Pucharu UEFA. W innym ciekawym meczu 31. kolejki Deportivo zremisowała z Villarrealem 1:1, również nieszczęśliwie tracąc bramkę w ostatnich minutach spotkania. Perspektywa zatrudnienia w Galicji Vicente del Bosque jest coraz bardziej prawdopodobna.

CD Numancia - Atletico Madryt 1:0