Juvenil A w finale Pucharu Króla!

Podopieczni Gutiego wyeliminowali Villarreal

Juvenil A pokonał Villarreal 1:0 i awansował do finału młodzieżowego Pucharu Króla. W pierwszym meczu podopieczni Gutiego wygrali 2:0, więc do dzisiejszego meczu mogli podejść ze spokojem, to rywalom bardziej zależało na zdobywaniu goli. Ostatecznie udało się zachować czyste konto, co w dużej mierze jest zasługą Belmana, który rozegrał znakomite spotkanie. Królewscy w finale zmierzą się z Atlético Madryt, więc będą mieli okazję do rewanżu za ubiegłoroczny finał, kiedy po zaciętym spotkaniu po tytuł sięgnęli Rojiblancos. W dodatku piłkarze Gutiego są o krok od historycznego osiągnięcia – potrójnej korony. Brakuje już tylko jednego kroku.

Pierwszą okazję w dzisiejszym meczu stworzył sobie Villarreal, który wyprowadzał kontratak z przewagą liczebną, ale w ostatniej chwili interweniował Cobo. Ten sam zawodnik kilka minut później był faulowany w polu karnym gospodarzy, lecz arbiter nie podyktował rzutu karnego. Sędzia nie uznał również bramki Daniego Gómeza. Po drugiej stronie boiska znakomicie spisywał się Belman, który tuż przed przerwą uchronił drużynę przed stratą gola.

Po zmianie stron mecz się nieco uspokoił, ale obie strony ciągle starały się stwarzać zagrożenie. Nagrodę za wysiłek otrzymali piłkarze Gutiego. W 64. minucie bramkę zdobył Dani Gómez i dwumecz był w tym momencie rozstrzygnięty. Villarreal jednak nie zamierzał odpuszczać, ale nie potrafił znaleźć sposobu na Belmana. Golkiper Królewskich obronił nawet rzut karny wykonywany przez Florína. To właśnie Javierowi należy się miano najlepszego piłkarza dzisiejszego meczu.

Villarreal – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Dani Gómez 64’ (asysta: Javier Belman)
Villarreal U-19: Josele Martínez, Andrei Florín, Joan Salvà, Jairo Bueno, Pepe Castańo, Sergio Lozano, Iván Martín (Edu Adell 82’), Fran Álvarez (Jack Ipalibo 77’), Leandro Eluney (Álex Millán 53’), Andi Bogdan, Dani Villanueva (Mourad El Ghezaouani 66’).

Real Madryt U-19: Javier Belman, Achraf Hakimi, Álex Martín, Manu Hernando, Carlos Cobo (Javi Hernández 56’), Martín Calderón, Alberto Fernández, Toni Segura, Franchu (César Gelabert 65’), Óscar Rodríguez (Álex Sotillos 72’), Dani Gómez (Mink Peeters 79’).