[VIDEO] Asysta Cristiano w Pucharze Konfederacji

Remis Portugalii z Meksykiem

Reprezentacja Portugalii rozpoczęła dziś zmagania w Pucharze Konfederacji. Jej rywalem jest Meksyk, który gra w turnieju w Rosji dzięki zdobyciu mistrzostwa Ameryki Północnej. Zwycięzcy EURO 2016 zremisowali dziś 2:2, a gole zdobywali Ricardo Quaresma, Cédric, Chicharito i Héctor Moreno. W tabeli grupy A obie drużyny plasują się obecnie na drugim miejscu, zaraz za Rosją, która wczoraj poradziła sobie z Nową Zelandią.

Portugalczycy objęli prowadzenie w 34. minucie. W świetnej sytuacji znalazł się Cristiano Ronaldo, jednak nieco się pogubił i musiał oddać piłkę. Wydawało się, że odegra do tyłu, ale wypatrzył bardzo dobrze ustawionego Ricardo Quaresmę i to do niego posłał futbolówkę. Skrzydłowy Beşiktaşu poradził sobie z Guillermo Ochoą i otworzył wynik meczu. Po siedmiu minutach Meksyk odpowiedział golem na 1:1 – jego autorem był Chicharito, były napastnik Realu Madryt. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie Portugalczykom udało się dwukrotnie skierować piłkę do bramki, ale za pierwszym razem gol nie został uznany po użyciu technologii VAR. W tym trafieniu spory udział miał Pepe, jednak realizator nie pokazał dokładnej powtórki tej sytuacji.

W drugiej części gry mecz ponownie był wyrównany – Portugalczycy próbowali szybkich ataków, ale to Meksykanie częściej posiadali piłkę. Drużynie ze Starego Kontynentu często brakowało dokładności, rywal zaś nie mógł poradzić sobie ze sforsowaniem defensywy Seleçao das Quinas. Wydawało się, że mecz skończy się remisem 1:1, ale w 86. minucie pod bramką Ochoi pojawił się Cédric, który przy udziale rykoszetu zdobył bramkę. Na tym emocje się jednak nie skończyły. W doliczonym czasie gry rzut rożny Meksyku zakończył się wyrónującym trafieniem. Duży błąd popełnił José Fonte, który przegrał pojedynek główkowy i nie powstrzymał rywala przed strzelenim gola.

Portugalia – Meksyk 2:2 (1:1)
1:0 Quaresma 34' (asysta: Cristiano)
1:1 Chicharito 42' (asysta: Vela)
2:1 Cédric 86'
2:2 Moreno 90'+1' (asysta: Jonathan Dos Santos)

Portugalia: Rui Patricio; Cédric, Fonté, Pepe, Guerreiro; Moutinho (58' Adrien Silva), Carvalho, Gomes; Quaresma (86' André Silva), Ronaldo, Nani (58' Martins).
Meksyk: Ochoa; Salcedo (67' Araujo), Reyes, Moreno, Layún; Jonathan Dos Santos, Herrera, Guardado; Vela (57' Giovani dos Santos), Chicharito, Jiménez (79' Peralta).

Najbliższe mecze Pucharu Konfederacji:
18 czerwca, niedziela, 20:00 – Kamerun vs Chile (TVP2)
19 czerwca, poniedziałek, 17:00 – Australia vs Niemcy (TVP1)

Pozostałe mecze Portugalii w fazie grupowej:
21 czerwca, środa, 17:00 – Rosja vs Portugalia (TVP1)
24 czerwca, sobota, 17:00 – Nowa Zelandia vs Portugalia (TVP Sport)

Faza pucharowa:
Półfinały:
28 czerwca, środa, 20:00 – 1. drużyna z grupy A vs 2. drużyna z grupy B (TVP2)
29 czerwca, czwartek, 20:00 – 1. drużyna z grupy B vs 2. drużyna z grupy A (TVP2)

Mecz o 3. miejsce – 2 lipca, niedziela, 14:00 (TVP2)
Finał – 2 lipca, niedziela, 20:00 (TVP1)