/ marca.com

Drugi finał Ligi Mistrzów 3 czerwca

Królewscy grali tego dnia w 1959 roku

Real Madryt wie już, jak to jest grać i wygrywać finał Pucharu Europy 3 czerwca. W istocie, będzie to drugi raz, kiedy rozegra spotkanie tego rodzaju w tym dniu. Po pierwszy Królewscy mierzyli się w finale tego dnia w 1959 roku. Przeciwnikiem było wtedy francuskie Stade de Reims. Mecz rozegrano na Neckarstadion w Stuttgarcie, arena mieściła wtedy 72 tysiące widzów. Blancos wygrali 2:0 i zdobyli czwarty w swej historii Puchar Europy.

Trener Realu, Luis Carniglia, wystawił tamtego dnia jedenastkę sformowaną z: Domíngueza; Marquitosa, Santamaríi, Zárragi (kapitan); Santistebana, Antonio Ruiza; Kopy, Mateosa, Di Stéfano, Riala i Gento. Tamta potyczka bardzo szybko obróciła się na korzyść Hiszpanów. Mateos wyprowadził Blancos na prowadzenie, gdy zegar meczowy wskazywał półtorej minuty. To jedna z najszybciej strzelonych bramek w historii meczów finałowych. Napastnik niedługo później mógł podwyższyć wynik, ale zmarnował karnego, który został odgwizdany po faulu na nim. Di Stéfano ustanowił ostateczny rezultat, trafiając do siatki w drugiej minucie drugiej połowy.