Juventus wygrywa po golu w ostatniej minucie

Wielu nieobecnych w wyjazdowym meczu w lidze

Juventus mistrzostwo Włoch zapewnił sobie tydzień temu i dzisiejszy ostatni ligowy mecz w sezonie był dla Starej Damy przetarciem przed finałem Ligi Mistrzów. Rywale Królewskich wygrali na wyjeździe 2:1 z Bologną. W składzie zabrakło kilku podstawowych piłkarzy.

W pierwszej połowie po niezłym początku mecz się wyrównał i tak naprawdę brakowało solidnego dopinania akcji. Groźniejsze strzały oddawali Destro czy Higuaín, ale nie potrafili pokonać bramkarzy rywali. Druga połowa lepiej zaczęła się dla gospodarzy, którzy po świetnym uderzeniu Taidera po długim rogu objęli prowadzenie. Juventus od tego momentu ożywił się, a doskonałe okazje mieli i Higuaín, i Dybala. W końcu po kwadransie nacisków bramkę zdobył ten drugi, dobijając uderzenie pierwszego. Bologna nie za bardzo potrafiła wyjść z opresji, a mistrzowie Włoch dominowali do końca spotkania, stawiając po zmianach na grę skrzydłami. Zwycięską bramkę zdobyli dosłownie w ostatniej akcji, kiedy rzut wolny Pjanicia ze środka połowy na bramkę głową zamienił młodziutki Kean.

Wobec wielu nieobecności w obronie i drugiej linii w dzisiejszym spotkaniu można było tak naprawdę lepiej przyjrzeć się tylko ofensywnej dwójce Juventusu. Widać, że Dybala próbuje brać na siebie napędzanie akcji w ostatniej ćwiartce, a Higuaín szuka wykańczania akcji. Pipita jednak nie tylko pojawia się przy samych strzałach, ale też sam po przyjęciu próbuje wypracowywać sobie pozycję przez 2-3 szybkie kontakty i ucieczkę rywalowi. Na pewno ta dwójka przysporzy defensywie Królewskich wielu kłopotów.

W Juventusie na boisku minuty przed finałem złapało 6 zawodników z jedenastki, jaka ma zagrać w finale. Na murawie nie pojawili się Buffon, Chiellini, Bonucci, Alves i Sandro. Z jednej strony, Juve chciało utrzymać rytm rywalizacji, z drugiej uniknąć kontuzji. Ważną godzinę rozegrał także Khedira, który w Cardiff powinien stworzyć parę środkowych pomocników z Pjaniciem. Stara Dama swoje przygotowania do starcia z Realem rozpocznie w poniedziałek. Warto dodać, że przy faulu na wolnego przed bramką Keana stłuczenia biodra i kolana doznał Mandžukić. Chorwat długo podnosił się z murawy i po spotkaniu wyraźnie wskazywał na spory ból.

Bologna 1:2 Juventus
1:0 Taider 52'
1:1 Dybala 70'
1:2 Kean 94' (asysta: Pjanić)

Juventus: Audero; Lichtsteiner, Barzagli, Benatia, Asamoah; Khedira (59', Mandžukić), Marchisio (56', Pjanić); Cuadrado, Dybala (79', Kean), Sturaro; Higuaín.