Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Málagą 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1095 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrała santiago92. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
To był niemal perfekcyjny występ bramkarza Realu Madryt. Keylor zaprezentował się ze znakomitej strony w ostatnim ligowym występie w tym sezonie. W rewelacyjnym stylu zatrzymał świetne uderzenie Sandro z rzutu wolnego, ale nie zawiódł także w innych sytuacjach. Bez niego wczoraj o trzy punkty byłoby niezwykle trudno.
Danilo
Nie był to bezbłędny występ, ale na pewno powyżej przeciętnej. Na początku meczu pomylił się w polu karnym rywali, kiedy zamiast poszukać lepiej ustawionych partnerów zdecydował się na strzał. Mimo wszystko był dość aktywny w ofensywie, a w defensywie zaliczył wiele udanych interwencji.
Raphaël Varane
Ma za sobą solidny występ okraszony dość przypadkową asystą. Poza akcją bramkową Królewskich zaliczył dość cichy mecz, co wcale nie znaczy, że nie był udany. Często przydawał się Realowi przy stałych fragmentach gry – aż siedmiokrotnie udanie przerywał akcje rywali we własnym polu karnym.
Sergio Ramos
Spisał się nieco gorzej niż Varane, choć przecież nie można zapomnieć o tym, że był bliski strzelenia gola jeszcze przed trafieniem Benzemy. Znów świetnie odnalazł się w polu karnym i oddał celny strzał. W tyłach nie było już tak dobrze. Pozwałał rywalom na zbyt wiele, a do tego przegrał aż cztery pojedynki główkowe we własnym polu karnym.
Marcelo
Brazylijczyk zagrał nieco bardziej zachowawczo niż zazwyczaj i wiele razy skupiał się na obronie. Dopiero w końcówce meczu częściej wędrował pod pole karne Málagi, ale na połowie rywala bardzo często brakowało mu precyzji.
Luka Modrić
Mnóstwo razy perfekcyjnie odczytywał zamiary graczy Málagi. Do tego tradycyjnie regulował tempo gry i nie bał się podejść nieco wyżej, by wesprzeć Benzemę, Danilo czy Isco. Mógł też wpisać się na listę strzelców, ale źle przyjął piłkę i zabrakło mu miejsca na precyzyjne uderzenie. Mimo wszystko zaliczył bardzo udany występ.
Casemiro
W ciągu 67 minut, kiedy pomocnik przebywał na murawie, raczej nie zabłysnął czymś, o czym opowiadałby kiedykolwiek swoim potomkom. Grał po prostu dobrze, chociaż raz jego błąd mógł kosztować Real bardzo wiele – stracił piłkę pod bramką Królewskich, ale na szczęście Málaga nie potrafiła tego wykorzystać.
Toni Kroos
Jego długie piłki znów niejednokrotnie wprowadzały w nas zachwyt. Toni nie rozegrał jednak spektakularnego meczu. Dobrze wykonał swoją robotę i miał udział przy trafieniu na 2:0.
Isco
Trudno otrzymać lepsze podanie niż takie, jakie Isco w drugiej minucie posłał do Cristiano Ronaldo. Palce lizać. W pierwszej połowie 25-latek był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Szukał gry, nie traciłpiłek, do tego ta asysta na 1:0. W drugiej części meczu oglądaliśmy zupełnie innego zawodnika – coraz częściej źle podawał i nie był już tak skuteczny w pojedynkach z rywalami. Zidane zdjął go już 21 minut po przerwie i trudno mu się dziwić. Nie można jednak zapominać o bardzo dobrej grze przed zejściem do szatni.
Karim Benzema
Plan minimum został osiągnięty. Francuz zdobył bardzo ważną bramkę na 2:0, dlatego może być z siebie zadowolony. Tym razem nie wracał zbyt często do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu, ale w odpowiednim momencie potrafił postawić kropkę nad i. Było to jego jedyne udane zagranie w polu karnym Málagi – na szczęście najważniejsze.
Cristiano Ronaldo
Szybciutko otworzył wynik meczu, dzięki czemu nam wszystkim wczoraj oglądało się mecz dużo łatwiej. Ronaldo nie zadowolił się tym trafieniem i wiele razy próbował czy to pomóc w defensywie, czy pokonać Carlosa Kameniego po raz drugi. Miał świetną okazję, by jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale Kameruńczyk znów potrafił napsuć mu krwi. Na szczęście wczorajszy pojedynek z bramkarzem Málagi wygrał.
James Rodríguez
Dość przeciętny mecz Kolumbijczyka, który nie wyróżnił się niczym szczególnym. Był na boisku przez ponad 25 minut, zaliczył siedem celnych podań i cztery niecelne. Niewykluczone, że był to jego ostatni występ w barwach Los Blancos.
Mateo Kovačić
Zaliczył niemal wyłącznie udane zagrania. Najbardziej zaimponował przytomnym wyjściem spod pressingu dzięki swojemu dryblingowi oraz świetnym podaniem do Moraty, który oddał strzał na bramkę Kameniego.