Mistrzowskie okładki

Co na pierwszych stronach?

Mistrzostwo Realu Madryt to główny temat na poniedziałkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„33” – Real Madryt mistrzem sezonu 2016/17. Cristiano zagwarantował tytuł już w drugiej minucie. Zidane powiększył swoją legendę również na ławce. Marzenie trwa: 90 minut od dubletu. Madridistas wyszli na ulice i czekają na fiestę na Cibeles.

Jałowa i kontrowersyjna remontada Barcelony. Alonso wywalczył piątą pozycję w Indianapolis. Obradović po raz dziewiąty wygrał Euroglię. Maverick królem w Le Mans. Torres zamknął Calderón.

AS

„Mistrzowie” – Real Madryt sięgnął po tytuł po wypracowanej wygranej przeciwko wielkiej Máladze. Gole Cristiano i Benzemy oraz wspaniałe parady Keylora. Zidane powiedział, że liga hiszpańska jest najtrudniejsza ze wszystkich.

Pożegnanie w wielkim stylu z Calderón. Dublet Torresa oraz Simeone, który potwierdza, że zostaje. Gol Juanmiego w 93. minucie zapewnił Realowi Sociedad grę w Lidze Europy. Villarreal zabukował na Mestalli bilet na występy w europejskich pucharach. Eibar miał Barçę na deskach. Dublet Messiego. Wygrana Mavericka w GP Francji i upadki Márqueza oraz Rossiego. Alonso brylował w Indianapolis i zajął piąte miejsce.

Mundo Deportivo

„Honorowe pożeganie” – Barça kończy ligę bez nagrody i po remontadzie z wyniku 0:2. Camp Nou oklaskiwało drużynę i pożegnało Lucho. Leo ma Złoty But i będzie miał też nowego trenera, którego poznamy w następny poniedziałek.

Real nie zawiódł i został mistrzem. Szybki gol Cristiano przypieczętował jego drugi ligowy tytuł w ciągu dziewięciu lat. Villarreal i Real Sociead zagrają w Lidze Europy. Szóste mistrzostwo Włoch z rzędu dla Juventusu. Trzecia wygrana Mavericka, który został liderem. Pierwsza Euroliga dla Turków i dziewiąta dla Obradovicia.

Sport

„Och, nie!” – Barça ubolewa nad błędami popełnionymi w tym sezonie, które kosztowały ją tytuł. Luis Enrique pożegnał się bezowocną wygraną, a Messi zaliczył dublet, która zapewnia mu Złoty But.

Real Madryt wygrał drugie mistrzostwo w ciągu dziewięciu lat. Wygrana i pozycja lidera dla Vińalesa w GP Francji.