Do mistrzostwa jeden krok

Real wygrał zaległy mecz w Vigo

Real Madryt wygrał w zaległym meczu z Celtą Vigo 4:1. Królewscy nie dali szans gospodarzom na wyjeździe, a bramki dla zespołu Zidane'a strzelali Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i Toni Kroos. Honorowe trafienie dla Galisyjczyków zaliczył John Guidetti. Mecz dostarczył wielu emocji, także tych pozasportowych. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki zwycięstwu Blancos są o krok od zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

Już na samym początku spotkania okazję do strzału po dobrej akcji kombinacyjnej miał Danilo, jednak Brazylijczykowi nie udało się zamienić jej na bramkę. Szczęście dopisało Królewskim dopiero w dziewiątej minucie gry. Isco stracił piłkę na skraju pola karnego Celty, ale ta powędrowała pod nogi Cristiano. Portugalczyk mocnym uderzeniem lewą nową nie dał żadnych szans Sergio, któremu starczyło czasu tylko na to, aby obejrzeć się za futbolówką.

W dalszej części pierwszej odsłony mecz wyglądał podobnie. Nie było klarownych sytuacji, ale zagrożenie pod obiema bramkami było wyczuwalne. W wypadku Realu niebezpiecznie było rzucie wolnym Daniela Wasssa, kiedy dobrą interwencją popisał się Keylor Navas. W każdym razie spotkanie jest zacięte i gracze Zidane'a, jeśli chcą je spokojnie dograć, muszą jak najszybciej strzelić drugiego gola.

Druga połowa była o wiele ciekawsza dla widza. Już na początku Real Madryt podwyższył prowadzenie po dobrej kontrze Isco i Cristiano. Gola strzelił właśnie ten drugi. Co ciekawe, kontratak został wyprowadzony po dobrej akcji Celty, którą w końcowej jej fazie zupełnie zepsuł Wass. Potem z boiska za drugą żółtą kartkę został wyrzucony Iago Aspas.

Gospodarze jednak się nie załamali. Niedługo po utracie Aspasa bramkę dającą nadzieję strzelił Guidetti. Kibice w Vigo mogli nacieszyć się z trafienia Szweda przez całą… minutę. Tyle czasu zajęło Królewskim udzielenie odpowiedzi za pomocą nóg Marcelo i Benzemy. Brazylijczyk świetnie złamał do końcowej linii w polu karnym i dograł piłkę Francuzowi, któremu pozostało tylko wbić ją do siatki.

Przez kolejne minuty Blancos mieli jeszcze wiele dobrych okazji. Doskonałą szansę zmarnował choćby Cristiano, później na bramkę Sergio strzelał też Modrić. Kolejna bramka padła w samej końcówce, kiedy dobre podanie Benzemy wykorzystał Kroos. Niemiec wcześniej przełożył sobie jeszcze piłkę na prawą nogę i dobrym uderzeniem pokonał Sergio.

Mistrzostwo jest coraz bliżej. Dzisiaj wynik jest wyższy niż wskazywałaby na to gra, szczególnie momentami. W cieniu wygranej będzie też sporo polemiki na temat czerwonej kartki Iago Aspasa i tego, czy decyzja sędziego nie zabiła w ten sposób meczu. Ponad tym pozostaje jednak fakt – Królewskim wystarczy remis w meczu z Málagą, aby wygrać La Ligę.

Celta Vigo – Real Madryt 1:4 (0:1)
0:1 Ronaldo 9'
0:2 Ronaldo 48' (asysta: Isco)
1:2 Guidetti 69' (asysta; Sisto)
1:3 Benzema 70' (asysta: Marcelo)
1:4 Kroos 88' (asysta: Benzema)

Celta Vigo: Sergio; Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny; Pablo, Jozabed (71' Marcelo Díaz), Wass; Aspas, Sisto (79' Pape), Guidetti.

Real Madryt: Navas; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro (70' Kovačić), Kroos; Isco (84' Lucas); Benzema, Ronaldo (84' Asensio).