Drużyna Gutiego rozpoczęła walkę o potrójną koronę

Królewscy wygrali na początek z Las Palmas 3:1

Juvenil A dobrze rozpoczął zmagania w Pucharze Króla. Podopieczni Gutiego pokonali na wyjeździe Las Palmas 3:1 i w rewanżowym spotkaniu w Madrycie będą musieli tylko obronić tę zaliczkę. Królewscy zgarnęli już w tym sezonie dwa trofea – mistrzostwo swojej grupy División de Honor oraz młodzieżowe mistrzostwo Hiszpanii. Teraz walczą o trzeci puchar, lecz na razie są dopiero w 1/8 finału. W Pucharze Króla do poziomu półfinałów rozgrywane są dwumecze.

Starcie z Las Palmas rozpoczęło się fatalnie dla Realu Madryt. Betancor wyprowadził gospodarzy na prowadzenie już w 3. minucie. Na szczęście stracony gol nie podłamał podopiecznych Gutiego, którzy ruszyli do odrabiania strat. W pierwszej połowie udało się doprowadzić do remisu. Znakomitą akcję przeprowadził Dani Gómez wraz z Alberto. Do siatki trafił Dani, który jest najlepszym strzelcem ekipy Gutiego.

Od początku drugiej połowy na murawie pojawił się Sergio López, dla którego był to debiut w Juvenilu A. Real Madryt w końcu wyszedł na prowadzenie w 70. minucie. Gola przyniosła dwójkowa akcja Toniego z Alberto. Kropkę nad „i” postawił Franchu. Królewscy znacznie się przybliżyli do ćwierćfinału. Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień.

Las Palmas – Real Madryt 1:3 (1:1) SKRÓT
1:0 Jeremy Betancor 3’
1:1 Dani Gómez 29’ (asysta: Alberto Fernández)
1:2 Toni Segura 70’ (asysta: Alberto Fernández)
1:3 Franchu 86’ (asysta: Toni Segura)

Las Palmas U-19: Juan Carlos, Adrián Rodríguez (Isidro 66’), Ramsés Perdomo, Cristian Batista, Nebai Hernández, Joel del Pino, Lionel Rodríguez, Yeray Delgado (Adib 58’), Jeremy Betancor (Adrián Socorro 72’), Kilian, Nano (Echedey Carpintier 62’).

Real Madryt U-19: Javier Belman, Carlos Cobo (Javi Llario 72’), Javi Hernández, Álex Martín (Echu 67’), Álex Sotillos (Sergio López 46’), Martín Calderón, Alberto Fernández, Mink Peeters (Álvaro Bravo 61’), Toni Segura, Franchu, Dani Gómez.