Juventus awansował do finału Ligi Mistrzów

Włosi bez problemu drugi raz ograli Monaco

Juventus jako pierwszy zespół awansował do finału Ligi Mistrzów. Włosi pokonali u siebie w rewanżu Monaco 2:1, a bramki zdobyli Mandžukić i Alves oraz Mbappé. Stara Dama wygrała w dwumeczu aż 4:1.

Spotkanie w Turynie lepiej rozpoczęli goście, ale tak naprawdę nie stworzyli sobie dobrej sytuacji. Juventus po czasie przejął inicjatywę, stwarzając coraz lepsze okazje i coraz bardziej wykorzystując ofensywne rozstawienie rywali. Dogodne sytuacje sam na sam z bramkarzem marnowali Mandžukić, Higuaín czy Dybala. W końcu po 33 minutach wynik otworzył ten pierwszy, dobijając swój strzał głową, który odbił Subašić. Dośrodkowanie w tej akcji zaliczył Dani Alves, dla którego było to trzecie kluczowe podanie w trzeciej akcji bramkowej w dwumeczu. Brazylijczyk swoją formę podsumował golem w 45. minucie, kiedy trafił do siatki po uderzeniu wolejem z pierwszej piłki zza pola karnego po piąstkowaniu Subašicia. Warto odnotować, że już po 10 minutach z boiska zszedł Sami Khedira, wskazując na problem z mięśniami uda.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli z kolei gospodarze, którzy grali z widocznym luzem i wyraźnie dominowali. Po raz kolejny marnowali jednak dobre sytuacje i nie wykańczali świetnych akcji. Po kilkunastu minutach do głosu doszło Monaco, które w końcu zdobyło honorową bramkę. Francuzi szybko i krótko rozegrali rzut rożny, a niepilnowany Moutinho wbiegł w pole karne, gdzie wstrzelił piłkę w piątkę Buffona. Akcję uderzeniem z najbliższej odległości do pustej bramki zamknął Mbappé. Po tej bramce rytm mocno opadł i było więcej walki niż samej gry. W końcówce groźniejsi byli gospodarze, przebywając na połowie przeciwnika o wiele dłużej.

Juventus awansował do finału rozgrywek o Puchar Europy po raz dziewiąty. Ostatni raz Włosi grali w finale w 2015 roku, kiedy przegrali z Barceloną, a ostatni raz Puchar Mistrzów podnieśli w 1996 roku, kiedy ograli po karnych Ajax. Od tego czasu przegrali 4 finały kolejno z Borussią, Realem, Milanem i Barceloną. Drugie trofeum Juve zdobyło w 1985, pokonując Liverpool.

Juventus 2:1 Monaco [pierwszy mecz 2:0]
1:0 Mandžukić 33'