Atlético minimalnie pokonało Eibar

Ekipa Simeone odbiła się po porażce z Realem

Atlético Madryt wygrało 1:0 z Eibarem po golu Saúla. Diego Simeone dokonał dwóch zmian względem meczu z Realem Madryt. W obronie za Savicia zagrał Thomas, a w ofensywie za Gameiro pojawił się Gaitán.

W pierwszą połowę lepiej weszło Eibar, które groźnie podchodziło pod pole karne Oblaka. Pierwszą lepszą akcję gospodarze stworzyli dopiero w 13. minucie, a kilka minut później groźny strzał po wstrzeleniu Griezmanna oddał Koke. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował Carrasco, który wygrał z Ramisem walkę o długą piłkę i położył go na ziemi, ale w starciu sam na sam z bramkarzem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W końcówce tej części gry świetny rajd prawym skrzydłem przeprowadził Thomas, ale jego akcję złym strzałem zmarnował Saúl.

Drugą połowę od początku zdominowało Atlético, szybko odbierając piłkę i przedostając się prostymi środkami w pole karne Joela. Warto tu odnotować, że kolejny ostry mecz rozgrywał Filipe Luís, który w 53. minucie zobaczył żółtą kartkę, a chwilę później zaatakował rywala korkami w plecy! Sędzia zlitował się jednak nad Brazylijczykiem i zostawił go na boisku. W końcu przełamano opór rywali w 69. minucie, kiedy Godín wywalczył długą piłkę od Oblaka, podciągnął skrzydłem i wstrzelił futbolówkę przed pole karne, gdzie dopadł do niej Saúl i płaskim uderzeniem pokonał Joela. Eibar próbowało odpowiedzieć, ale tak naprawdę Rojiblancos kontrolowali przebieg meczu i nie dopuścili gości do groźniejszego uderzenia. W końcówce meczu z boiska wyleciał Godín za drugą żółtą kartkę. Sytuacja była bardzo niejasna, ale wydaje się, że stoper wyleciał za przesadne protesty.

Atlético rozgrywało mecz w swoim stylu, chociaż brakowało mu wyraźnie błysku i szybkości w ataku. Eibar był lepszy tylko na początku spotkania, a po golu praktycznie nie doszedł do słowa. Należy pochwalić Thomasa, który swoim występem na pewno zyskał szansę na grę na prawej obronie w rewanżu z Realem. W niezły sposób ofensywę w drugiej połowie odnowił także Torres. To zwycięstwo pozwoliło odskoczyć Sevilli w walce o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów na aż 5 oczek. Do końca rozgrywek obu ekipom pozostają po dwa mecze, a Atleti ma lepszy bilans bezpośrednich starć, więc brakuje mu już tylko punktu do zapewnienia sobie miejsca na podium.

Od wylosowania Realu Madryt w Lidze Mistrzów Rojiblancos rozegrali w ciągu dwóch tygodni 5 meczów, łącznie z tym dzisiejszym. We wszystkich pełne 90 minut poza Oblakiem rozgrywali Luís, Gabi i Koke. W tym okresie Griezmann dostał 24 minuty odpoczynku, Saúl 30 minut, a Savić dzisiaj 90. Z kolei Godína zabrakło w starciu z Las Palmas przez zawieszenie za kartki. Być może w środę to zmęczenie i nagromadzenie spotkań odbije się na graczach Simeone, bo pewne braki były już widoczne nawet dzisiaj.

Atlético 1:0 Eibar
1:0 Saúl 69' (asysta: Godín)

Atlético: Oblak; Thomas, Godín (92', ), Lucas, Filipe Luis; Gabi, Koke, Saúl, Gaitán (46', Torres); Griezmann (86', Correa) i Carrasco (80', Tiago)