Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Valencią 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, Klatus, Leszczu i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 940 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał thezygi77. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Przy golu mógł interweniować inaczej, jednak strzał Daniego Parejo był znakomity. Poza tym nie miał dużo pracy i w większości sytuacji spisał się poprawnie. Świetnie zachował się w pierwszej minucie, gdy obronił strzał Santiego Miny.

Daniel Carvajal
Kolejny bardzo dobry występ wychowanka. Nie miał problemu w obronie, w ataku zaś zrobił swoje – zaliczył asystę przy trafieniu Ronaldo. Bez niego o zwycięstwo byłoby bardzo trudno.
Nacho
Ostatnio jest jednym z kluczowych zawodników ekipy Zidane'a, jednak coraz częściej zdarzają mu się problemy z koncentracją. Królewscy mogli stracić bramkę po tym, jak zupełnie odpuścił krycie Naniego, który był blisko pokonania Keylora Navasa. Na szczęście poza tym nie zawodził i spisywał się dość poprawnie.
Sergio Ramos
Już w pierwszej minucie popełnił błąd, który mógł kosztować Los Blancos bardzo dużo. Od tego momentu nie zawodził i zaliczył dość spokojny występ.
Marcelo
Bohater! W kilku ostatnich meczach miewał bardzo dobre szanse na zdobycie bramki, ale się mylił. Na szczęście tym razem nie zawiódł i zagwarantował Królewskim zwycięstwo.
Luka Modrić
Kiepsko zaczął mecz, ale później przypomniał o swojej najlepszej dyspozycji. Kilka jego rajdów wprowadziło mnóstwo zamieszania w szyki defensywne Valencii. Do tego wywalczył rzut karny, choć za tak wczesny upadek nie wypada go chwalić.
Casemiro
Po raz kolejny mógł osłabić Królewskich, ale znów dzięki pobłażliwości sędziego mógł pozostać na boisku dłużej. To po jego faulu arbiter podyktował rzut wolny, po którym Parejo pokonał Keylora. We wtorkowym starciu Real potrzebuje go w znacznie lepszej dyspozycji.
Toni Kroos
Był to dość typowy występ Niemca. Zanotował 96-procentową skuteczność podań, jednak nie potrafił zbyt często odnaleźć atakujących, przez co jego gra wydawała się statyczna. Regulował tempo gry, jednak w ogólnym rozrachunku spisał się przeciętnie.
James Rodríguez
Kilka fatalnych strat i decyzji oraz trochę błysku w ataku – tak w skrócie można określić występ Kolumbijczyka. W pierwszej połowie dwukrotnie bardziej pomógł Valencii niż sobie, zaprzepaścił też szansę na szybką akcję, kiedy źle podał do Ronaldo. Zaliczył jednak kilka ciekawych zagrań, zaliczył najwięcej kluczowych podań w całym zespole, a grał przecież tylko 66 minut.
Karim Benzema
Kolejny słabiutki występ Francuza. Miał znakomitą sytuację w drugiej połowie, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Z pewnością musimy oczekiwać od niego więcej. Trudno zrozumieć, dlaczego w takiej formie wciąż jest pierwszym wyborem Zidane'a.
Cristiano Ronaldo
Plan minimum osiągnięty – zdobył ładną bramkę i otworzył wynik meczu. Poza polem karnym spisywał się jednak przeciętnie. Sporo łatwych strat, mały udział w grze i niewykorzystany rzut karny. Tym razem odpoczynek nie wyszedł mu na dobre.
Marco Asensio
Po drugim meczu z Bayernem jego forma jest nieco słabsza. Tym razem nie miał tak dużego wpływu na grę Los Blancos, jednak nie można zapominać, że to właśnie on dogrywał do Cristiano Ronaldo, gdy ten z bliska nie trafił w bramkę.