Oceny zawodników po meczu z Deportivo

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Deportivo La Coruńa 6:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1432 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał szymoneqo. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Miał sporo pracy, na pewno więcej, niż mogliśmy przypuszczać przed meczem. Deportivo oddało aż siedem celnych strzałów, a dwa wpadły do bramki Królewskich. Nie można jednak mieć do Kiko o nie pretensji. Znacznie gorzej spisywał się na przedpolu i wyłącznie dzięki szczęściu jego nieudolne próby interwencji nie skończyły się kolejnymi trafieniami gospodarzy.

Danilo
Już jego pierwsza interwencja zapoczątkowała akcję, po której Królewscy zdobyli pierwszą bramkę. W defensywie trudno mu coś zarzucić, jednak z przodu także nie był tak aktywny jak Dani Carvajal. Nie był to jego najlepszy mecz w barwach Los Blancos, ale też nie popełnił większych błędów.
Raphaël Varane
Wrócił po kontuzji i ma za sobą dość spokojny mecz. To, co wczoraj było najbardziej nieprzewidywalne, działo się na połowie rywala. Varane spisał się całkiem poprawnie – nie popełnił poważnych błędów i w niezłym stylu wrócił do gry. Trzeba jednak pamiętać, że napastnicy Deportivo nie postawili obrońcom zbyt trudnych warunków.
Nacho
Przez 95 minut Nacho popełnił jeden dość poważny błąd – zupełnie zgubił krycie i pozwolił Joselu na pokonanie Kiko Casilli. Poza tym spisywał się jednak całkiem dobrze. Jego jedyna pomyłka miała miejsce już przy ustalonym wyniku. Warto zaznaczyć, że Nacho jest już teraz piątym graczem Realu Madryt pod względem liczby rozegranych minut.
Marcelo
Brazylijczyk wyglądał momentami tak, jakby grał na nieco mniejszej intensywności niż zazwyczaj. Mimo wszystko jak zawsze sporą część czasu gry spędzał na połowie rywala i chętnie atakował. Miał ogromny udział przy trzecim trafieniu Królewskich. Nie był jednak tak przebojowy jak zazwyczaj, choć to wcale nie oznacza, że zagrał źle.
Mateo Kovačić
Drugiego piłkarza takiego jak on Real Madryt nie ma w swojej kadrze. Mateo dobrze radził sobie z przerywaniem ataków i miał prosty i efektowny sposób na wyprowadzenie akcji – drybling. Wszystkie jego próby minięcia przeciwnika skończyły się pomyślnie i regularnie napędzały ofensywę Królewskich. Chorwat nie jest typowym defensywnym pomocnikiem, jednak gdy atakuje z pozycji pivota w swoim stylu, niemal od razu tworzy przewagę i potrafi ją wykorzystać.
Lucas Vázquez
Dawał drużynie szerokość gry. Przede wszystkim za niego przemawiają liczby – bramka, asysta i ogromny udział przy trafieniu Isco. Był aktywny, ale z pewnością byłby doceniony dużo bardziej, gdyby nie zmarnował dwóch znakomitych sytuacji pod bramką Deportivo. Zaliczył jednak solidny występ.
James Rodríguez
Znów zanotował bardzo dobre liczby – jego trafienia nie były co prawda spektakularne, ale nadeszły w ważnych momentach. Imponował też ambicją w defensywie, kiedy walczył o każdą piłkę. Świetnie rozumiał się z partnerami. Gra takiego Jamesa po prostu musi cieszyć oczy madridistas.
Isco
Bezdyskusyjny bohater meczu. Niemal wszystkie akcje przechodziły przez niego – a on po prostu je przyspieszał. Znalazł receptę na defensywę Deportivo, która miała ogromne problemy z zatrzymaniem rozpędzających się zawodników Królewskich. Gol, asysta i mnóstwo magii – palce lizać.
Marco Asensio
Kiedy spojrzymy wyłącznie na liczby, okaże się, że Marco odbiegał poziomem od swoich partnerów w ofensywie, jednak wcale tak nie było. Tak samo jak reszta był aktywny, nie bał się pojedynków jeden na jednego i tylko przez brak szczęścia nie wpisał się na listę strzelców. Zaliczył kolejny udany mecz.
Álvaro Morata
Zastąpił Karima Benzemę i znów może liczyć na duże zaufanie madridismo. Zdobył bramkę i zaliczył asystę, dzięki czemu po raz kolejny spełnił pokładane w nim oczekiwania. Mimo wszystko zdecydowanie zbyt regularnie przegrywał pojedynki z Germánem Luxem i Przemysławem Tytoniem.
Casemiro
Rozegrał zaledwie 14 minut, jednak w tym czasie zdołał być przy piłce 12-krotnie. Jeden z kontaktów zakończył się całkiem ładnym golem – choć Tytoń popełnił dość wyraźny błąd. Raz mocno też zagroził swojej drużynie, gdy stracił piłkę na własnej połowie. Forma strzelecka dopisuje.