Atlético przegrało z Villarrealem

<i>Rojiblancos</I> już za tydzień zmierzą się z Realem

Atlético Madryt przegrało u siebie z Villarrealem w meczu 34. kolejki La Ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Soriano po podaniu Bakambu.

Gospodarze byli wyraźnie stroną przeważającą i co jakiś czas Andrés Fernández musiał wykazać się niezłą interwencją. Po drugiej stronie Villarreal miał sporo problemów z podejściem pod pole karne rywala i nawet oddaniem dobrego strzału. Pierwsze celne uderzenie goście oddali dopiero po 75 minutach gry, a drugie wpadło już do siatki, kiedy Bakambu przejął niedokładne przyjęcie Filipe Luísa. Gospodarze próbowali do końca, ale Villarreal w końcówce zamknął drogę do swojej bramki.

Jeśli chodzi o skład, to kontuzjowanego Juanfrana, który raczej nie zdąży na pierwszy mecz z Realem, zastępuje obecnie Giménez. Opcją na prawą flankę jest także powracający po urazie kolana Vrsaljko. Warto odnotować kontuzję Carrasco, który opuścił boisko po 16 minutach gry przez zderzenie z Rukaviną, wskazując na problem z barkiem.

Pierwszy półfinał Ligi Mistrzów między Realem a Rojiblancos odbędzie się już w najbliższy wtorek o 20:45. W sobotę o 18:30 ekipa Simeone zagra na wyjeździe z Las Palmas.

Atlético 0:1 Villarreal
0:1 Soriano 82'

Atlético: Oblak; Giménez, Godín, Savić, Filipe Luís; Gabi, Koke, Saúl, Gaitán [56', Carrasco (72', Torres)]; Griezmann i Correa (56', Gameiro).