Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Barceloną 2:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1238 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał felko. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
W pierwszej połowie nie miał dużo pracy. Barcelona oddała dwa celne strzały, a przy trafieniu Messiego był bez szans. Znacznie więcej roboty było po przerwie, kiedy kilka razy uratował Los Blancos przed utratą kolejnych goli. Przy drugiej i trzeciej bramce Barcelony nie miał nic do powiedzenia. Zrobił, co mógł. Nie można mieć do niego żadnych pretensji.
Daniel Carvajal
Tradycyjnie niesamowicie się nabiegał na prawej flance i bardzo często pokazywał się do gry, ale w defensywie nie było już tak dobrze. To on był ostatnią przeszkodą Messiego przy golu na 1:1. Trudno jednak mieć do niego pretensje, że dał się minąć Argentyńczykowi, który wczoraj był w niesamowitej dyspozycji.
Nacho
Wydawało się, że z dwójki stoperów to o jego dyspozycję najbardziej powinniśmy się martwić. W swoim pierwszym Klasyku spisał się jednak całkiem poprawnie. Zdarzały mu się mniejsze pomyłki, ale przy żadnym golu Barcelony nie był głównym winowajcą. Doszło do dość kuriozalnej sytuacji – Nacho, stoper numer cztery w kadrze Zidane'a, był jedynym środkowym obrońcą Królewskich po zejściu Sergio Ramosa.
Sergio Ramos
Najsłabsze ogniwo w defensywie. Nie radził sobie źle z Luisem Suárezem, a do tego miał duży udział w zdobyciu gola, ale jedną akcją przekreślił swoje starania. Zupełnie niepotrzebnie z tak dużym impetem próbował wybić piłkę spod nóg Messiego, co skończyło się w znany nam wszystkim sposób. Sergio ma już 31 lat na karku, a wciąż zdarza mu się zupełnie stracić głowę i popełnić juniorski błąd.
Kartki
- 77'
Marcelo
Mocno pomógł Realowi Madryt w zdobyciu obu bramek. Najpierw dośrodkował piłkę wprost na głowę Sergio Ramosa, kilka minut przed końcem odnalazł natomiast Jamesa Rodrígueza, który doprowadził do remisu. W ostatniej akcji meczu mógł zachować się lepiej i powstrzymać przedzierającego się pod bramkę Realu Madryt Sergiego Roberto. Trudno zrozumieć, dlaczego Brazylijczyk nie zdecydował się na sfaulowanie obrońcy Barcelony.
Luka Modrić
Nie zagrał złego meczu, jednak trudno też znaleźć wiele plusów w jego grze. Oddał bardzo groźny strzał na bramkę Ter Stegena, z którym bramkarz Barcelony z trudem sobie poradził. Napracował się w ofensywie i defensywie, niemal każda akcja przechodziła przez niego. Gdyby Benzema w pierwszej połowie zamiast podania do golkipera rywali zdecydował się na poważne uderzenie, Chorwat być może skończyłby z asystą.
Casemiro
Ktoś chyba wreszcie powinien go uspokoić – w drugim meczu z rzędu tylko dzięki pobłażliwości sędziego nie wyleciał z boiska przed czasem. Rzecz jasna wypada go pochwalić za bramkę, jednak równie duże piętno na jego występie odcisnęła żółta kartka – trzeba dodać, że zupełnie niepotrzebna. Messi mu uciekł, ale miał przed sobą jeszcze wielu innych zawodników Realu Madryt. Wiele razy brakowało go w środku, a po zmianie jego nieobecność była mocno odczuwalna – Zidane nie miał jednak wyjścia i musiał zdjąć Brazylijczyka z boiska.
Toni Kroos
Nieźle radził sobie z dyktowaniem tempa akcji Realu Madryt, ale można mu zarzucić choćby bardzo słabe wykonywanie stałych fragmentów gry. Przez sporą część meczu musiał dodatkowo wspomagać w defensywie Casemiro, a wszyscy wiemy, że nie jest to jego mocna strona. Wygląda na to, że Toni potrzebuje odpoczynku po kilku wymagających tygodniach.
Gareth Bale
Przede wszystkim nie powinno go w ogóle wczoraj być na boisku. Wracał po kontuzji, nie było wiadomo, na ile jest gotowy i w ogóle w jakiej jest formie. Okazało się, że w mizernej. Przez ponad pół godziny nie potrafił stworzyć dużego zagrożenia pod bramką przeciwnika i po prostu zawodził. Chcielibyśmy napisać, żeby szybko się wyleczył na półfinały Ligi Mistrzów, jednak – choć oczywiście życzymy mu zdrowia – niewykluczone, że bez niego Królewscy będą mieli większe szanse na zwycięstwo.
Karim Benzema
W pierwszej połowie stanął przed znakomitą okazją na pokonanie Ter Stegena, ale właściwie zamiast strzału widzieliśmy podanie. W drugiej części gry dobrze złożył się do strzału głową, ale i tym razem bramkarz Barcelony był lepszy. To Karim podawał do Asensio, gdy chwilę później szansę na gola miał Ronaldo, ale było to jedno z jego niewielu naprawdę udanych zagrań w tym meczu. Zawiódł.
Cristiano Ronaldo
Kilka razy starał się zaskoczyć Ter Stegena, ale za każdym razem niemiecki bramkarz radził sobie z jego uderzeniami. Już w drugiej minucie był faulowany w polu karnym Barcelony, ale nie dostrzegł tego arbiter. Kończył mecz na pozycji środkowego napastnika, zmarnował jedną niezłą okazję. Messi zupełnie go przyćmił.
Marco Asensio
Zaliczył bardzo dobrą zmianę i choć wiele razy zabrakło mu dokładności, sprawiał duże zagrożenie obrońcom Barcelony. Mimo wszystko w najważniejszym momencie podał niezbyt dokładnie, dlatego nie możemy krytykować wyłącznie Cristiano Ronaldo za zmarnowanie doskonałej sytuacji – Asensio podał mu nieco za plecy. Mimo wszystko młody Hiszpan spisał się o wiele lepiej niż Gareth Bale i jest kolejnym piłkarzem, który pokazuje dużo, dużo lepszą dyspozycję niż Walijczyk.
Mateo Kovačić
Wszedł zapewne po to, by rozruszać grę ofensywną Królewskich, a przy tym zastąpić Casemiro w opiece nad atakującym środkiem Lionelem Messim. Raz udało mu się wyprowadzić groźną kontrę, ale popełnił też kilka błędów. Po czerwonej kartce dla Sergio Ramosa musiał się jednak ograniczać w ofensywnych zapędach. Klasyk nie był dla niego udany.