Czołówka z kompletem punktów w sobotę

Podsumowanie sobotnich zmagań w 32. kolejce

Real Madryt, FC Barcelona i Atlético nie gubią punktów w 32. kolejce. Pierwszy z czołówki swój mecz we wtorek rozgrywał Real. Królewscy po remontadzie pokonali na wyjeździe Sporting Gijón 3:2. Bohaterem spotkania był Isco, który zdobył dwie bramki.

Po spotkaniu Realu swój mecz z innym zespołem ze strefy spadkowej – Osasuną – pewnie wygrało Atlético. Podopieczni Diego Simeone dominowali przez całe spotkanie, co odzwierciedla wynik 3:0. Na pierwszą bramkę kibice rojiblancos musieli czekać pół godziny – piłkę w siatce strzałem z dystansu umieścił Carrasco. Po przerwie Belg dołożył jeszcze jednego gola, a wynik w 61. minucie ustalił Filipe Luis. Atlético miało okazję wygrać to spotkanie nawet 5:0, jednak w końcówce Carrasco i Thomas nie wykorzystali dwóch rzutów karnych w odstępie niecałych dwóch minut!

Z kolei mecz Barcelony z Realem Sociedad był pokazem nieudolności obrońców obu ekip. Gospodarzom z Camp Nou zdobycie pierwszej bramki zajęło nieco ponad kwadrans. Pierwszego gola strzelił Messi po asyście Suáreza. W 37. minucie na 2:0 podwyższył Messi, a kolejny raz nieudolnie zachowali się obrońcy Sociedad. Po nieumiejętnych wybiciach i kliku przebitkach strzał Suáreza zatrzymał Gerónimo Rulli. Piłka trafiła jednak pod nogi niepilnowanego Messiego, który posłał ją do pustej bramki.

Po kilku minutach nie popisali się także obrońcy Barcelony. Tym razem przebitkę wygrał Ińigo Martinez i po jego strzale piłkę do własnej bramki skierował Samuel Umtiti. Po chwili Barcelona odpowiedziała bramką Paco Alcácera, jednak gola do szatni zdołał jeszcze strzelić Xabi Prieto, którego nie byli w stanie upilnować katalońscy stoperzy. W drugiej połowie gole już nie padały, chociaż obie strony miały swoje okazje, jednak nie potrafiły ich wykorzystać.

W następnej kolejce czeka nas El Clásico na Santiago Bernabéu. Jeśli Real ulegnie Barcelonie, oba zespoły zrównają się punktami (Królewscy cały czas mają do rozegrania zaległe spotkanie z Celtą). W takim przypadku, biorąc pod uwagę remis w pierwszym meczu, liderem będzie Barcelona.