Oceny zawodników po meczu z Bayernem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Paczi, Piwwwko, Stecu i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1433 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Puncher. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Nie jest głównym winowajcą przy bramce Arturo Vidala, jednak jak pokazał w drugiej połowie Manuel Neuer w jeszcze trudniejszej sytuacji, taką piłkę da się obronić. Można mieć do bramkarza pretensje o brak chłodnej głowy i zbyt częste wykopywanie piłki na oślep. Na szczęście nie popełnił żadnej katastrofalnej pomyłki, co nie zmienia faktu, że od bramkarza Realu Madryt możemy oczekiwać nieco więcej.

Daniel Carvajal
Obrońca zaliczył jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Był efektywny nie tylko w defensywie, gdzie dobrze radził sobie z Franckiem Ribérym, lecz także w ofensywie, zwłaszcza po czerwonej kartce dla Javiego Martíneza. Zaliczył świetną asystę przy trafieniu na 1:1, ale przez całą drugą połowę grał na niesamowicie wysokim poziomie. Czapki z głów.
Nacho
Na pewno można mieć do niego pretensje o nieudolne krycie Arturo Vidala przy pierwszym golu, ale poza tą jedną sytuacją wychowanek grał całkiem poprawnie. Nie wychodził tak wysoko jak Sergio Ramos, ale nie załamał się i potem zaliczył wiele poprawnych interwencji. Co więcej, skończył mecz ze stuprocentową skutecznością podań – jako jedyny gracz, który wczoraj grał od pierwszej minuty.
Sergio Ramos
Skutecznie rządził linią defensywną. Wygrał z Thomasem Müllerem niemal wszystkie pojedynki, a do tego nieźle radził sobie z Arjenem Robbenem, asekurując Marcelo. Wielka szkoda, że jego gol w doliczonym czasie gry padł ze spalonego.
Marcelo
Był bliski strzelenia gola, ale jego piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła bramkę Neuera. Nie był wybitnie skuteczny w odbiorze, ale nie można odmówić mu udziału w grze, kiedy Królewscy grali przeciwko dziesięciu rywalom. Chętnie podłączał się do ataku, choć i tam momentami brakowało mu skuteczności. Mimo wszystko zaliczył udany mecz.
Luka Modrić
W pierwszej połowie zaliczył kiepskie 45 minut. Notował sporo strat i niecelnych podań, nie potrafił wyjść z akcją i brakowało mu pomysłu. Po przerwie oglądaliśmy już innego Lukitę. Kiedy było więcej miejsca, a Real Madryt atakował większą liczbą graczy, można było zauważyć, że to woda na młyn dla Modricia. Mimo kiepskiego początku w drugiej połowie nie zawiódł.
Casemiro
Klucz w ważnych meczach. Nie pozwolił Bayernowi na dłużej zawładnąć środkiem pola i przez znaczną część meczu potrafił wyłączyć z gry Thiago Alcântarę. W pierwszej połowie drżeliśmy, kiedy łapał się za żebra czy leżał na murawie, ale jak zawsze potrafił się otrząsnąć, by chwilę później znów grać na swoim optymalnym poziomie. Do tego miał ogromny udział przy pierwszym trafieniu Realu, ponieważ to on świetnym podaniem odnalazł na prawym skrzydle Carvajala i napędził akcję.
Toni Kroos
Po niemal trzech latach wrócił do Monachium i zaliczył udany występ na terenie swojego byłego klubu. Już w pierwszej połowie mógł zaliczyć asystę, ale Neuer i poprzeczka na spółkę zatrzymali strzał Karima Benzemy. Kroos udanie zarządzał atakami Realu Madryt w drugiej połowie i dołożył sporą cegiełkę do końcowego triumfu Los Blancos. Ma wiele zasług w tym, jak wyglądała druga część meczu.
Gareth Bale
Najsłabsze ogniwo Realu Madryt we wczorajszym starciu. W pierwszej połowie często wracał na własną połowę, gdzie nie miał miejsca na rozwinięcie skrzydeł. W ofensywie na pewno trzeba wymagać od niego więcej. Mimo że Zidane zdjął go z powodu problemów zdrowotnych, nie można by się dziwić trenerowi, gdyby dokonał takiej zmiany z wyłącznie sportowych przyczyn. Bale w dalszym ciągu nie osiągnął optymalnej formy od powrotu po kontuzji, a już złapał kolejny uraz.
Karim Benzema
W pierwszej połowie po stronie Królewskich trudno było znaleźć piłkarza, który grałby lepiej. Miał świetną sytuację, by pokonać Neuera, ale poza tym tradycyjnie udanie łączył drugą linię z atakującymi. W drugiej połowie w dalszym ciągu grał swoje, jednak ponownie nie udało mu się pokonać niemieckiego bramkarza. Można być z niego w miarę zadowolonym, ale nieco brakowało mu skuteczności czy po prostu szczęścia.
Cristiano Ronaldo
Absolutny bohater meczu! W pierwszej połowie można było mieć do niego trochę pretensji o pasywność, ale w drugiej nie pozostawił żadnych złudzeń. Wywalczył dwie żółte kartki dla Javiego Martíneza i razem ze swoją drużyną wypunktował Bawarczyków. Gdyby po przeciwnej stronie stał bramkarz nieco słabszy od Neuera, Portugalczyk świętowałby zdobycie hat-tricka.