Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Atlético 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, Klatus, Leszczu, Piwwwko i Stecu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 931 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał gigilatrottola. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Kostarykański bramkarz nie zawiódł i stanął na wysokości zadania. Za utratę gola trudno go winić, ponieważ Antoine Griezmann wyszedł sam na sam i sprytnym zachowaniem zmylił Keylora. Poza tym golkiper obronił przede wszystkim sytuację sam na sam z Fernando Torresem. Navasa w co najmniej takiej formie chcemy oglądać w najbliższych meczach.

Daniel Carvajal
W pierwszej połowie zaliczył bardzo dobre zawody i nie pozwalał rywalowi przedrzeć się jego flanką. W drugiej miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, ale uderzył nad bramką. W sytuacji bramkowej dla Atleti na pewno mógł zachować się lepiej.
Pepe
Bohater meczu. To on rozpoczął akcję Karima Benzemy i Cristiano Ronaldo, w której Francuz stanął przed świetną szansą na pokonanie Jana Oblaka. Największe brawa stoperowi należą się jednak za bardzo ładną bramkę w 52. minucie. Do tego przez cały mecz był pewnym punktem obrony. Niestety w najgorszym możliwym momencie sezonu doznał kolejnej kontuzji i w najważniejszych starciach Królewscy będą musieli radzić sobie bez niego.
Sergio Ramos
Kapitanowi przytrafiły się dziecinne błędy, a jeden z nich mógł skończyć się golem Griezmanna. Ramos z minuty na minutę radził sobie jednak coraz lepiej i kiedy miał nieco więcej pracy w drugiej połowie, spisał się bez zarzutu.
Marcelo
Jeśli chodzi o jego obowiązki defensywne, nie zawiódł i zanotował jeden z najlepszych występów w ostatnich tygodniach. W ofensywie miał spory wpływ na grę, ale brakowało nieco skuteczności i efektywności. Jego dośrodkowania dość rzadko trafiały do celu.
Luka Modrić
Przed meczem mieliśmy obawy o jego dyspozycję, ale jak się okazało – Luka nie zawiódł. Nie zagrał oczywiście wielkiego meczu, jednak kilka razy zaprezentował to, co potrafi robić najlepiej. Umiał przyspieszyć akcje i znaleźć dobrze ustawionych partnerów. Najlepsze zagranie mogło skończyć się golem, ale strzał Ronaldo z linii bramkowej wybił Savić.
Casemiro
Całkiem nieźle się spisał. Dawał drużynie równowagę i nie tracił zbyt wielu piłek. Potrafił też zachować chłodną głowę, kiedy rywal naciskał nieco wyżej. Być może nie najlepiej zachował się przy golu, ponieważ Correa atakował strefą, w której powinien znajdować się właśnie Brazylijczyk. Trudno jednak największą winą obarczać Casemiro.
Toni Kroos
Niemiec raczej się nie wyróżniał, jednak i tak zdołał podkręcić swoją liczbę asyst w lidze świetnym podaniem do Pepego. Jego wartość jeszcze dobitniej udowodniła kiepska gra Królewskich, kiedy Toni opuścił boisko.
Gareth Bale
Prawie nic nie wnosił do gry Realu Madryt. Po poprzedniej kontuzji niestety wciąż nie doszedł do optymalnej formy i obecnie jest jednym z pierwszych piłkarzy, których według kibiców Zidane powinien odesłać na ławkę rezerwowych.
Karim Benzema
Miał dwie świetne okazje, ale za każdym razem zatrzymywał go Jan Oblak. Był blisko zostania bohaterem, ale ponownie zabrakło skuteczności. Szukał gry między liniami zwarcie grającego Atlético, ale gra Królewskich nie zależała od niego w takim stopniu, jak to bywało w poprzednich starciach.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk był jednym z największych pechowców wczorajszego spotkania. Trudno nie wspomnieć o strzale, który w ostatniej chwili wybił Savić. Do tego mógł zaliczyć dwie asysty, ale dwukrotnie pojedynki z Benzemą wygrywał Oblak. Ronaldo spisał się całkiem nieźle, ale nie miał żadnego wpływu na ostateczny rezultat spotkania.
Nacho
Wszedł bez solidnej rozgrzewki i trochę było to widać. Rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie i zawinił przy golu, ponieważ złamał linię, przez co obrona nie złapała Griezmanna na spalonym. Czasu na naukę nie ma zbyt wiele – najbliższe tygodnie są jego najważniejszymi w całej karierze.