/ marca.com

Kolejne „zero” BBC

Madrycki tercet nie pomógł w derbach

Ani Bale, ani Benzema, ani Cristiano. Po raz drugi w tym sezonie żaden zawodnik z tercetu BBC nie zdobył bramki i nie potrafił przechylić szali zwycięstwa w derbach Madrytu. W najgorszym możliwym momencie, czyli w pierwszym ważnym meczu kwietnia, żaden z atakujących nie był w stanie pokonać Jana Oblaka. Podobnie było w starciu z Villarrealem na Bernabéu, gdzie mecz również zakończył się remisem 1:1. W pozostałych 12 spotkaniach, w których BBC grało razem, zawsze ktoś wpisywał się na listę strzelców. Jednak wczoraj z Atlético widzieliśmy najgorsze oblicze madryckiego tercetu.

Bez wątpienia z najlepszej strony pokazał się Cristiano Ronaldo, który dochodził do najgroźniejszych sytuacji. Najpierw jego precyzyjny strzał z 16. metra wyciągnął Oblak. Kilka minut później Portugalczyk zdołał pokonać słoweńskiego golkipera, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Stefan Savić. W drugiej połowie Cristiano nieco przygasł, jednak potrafił wykreować bardzo dobrą okazję Benzemie.

O ile Cristiano jeszcze jakoś wyglądał, to z pewnością nie można powiedzieć tego samego o Benzemie i Bale’u. Francuski napastnik zmarnował dwie dogodne sytuacje – po jednej w każdej połowie. Bale był poza grą. Niemal przez cały mecz był przyklejony do prawej flanki i nie potrafił porozumieć się z kolegami. Nie miał miejsca, by móc rozpędzić się z piłką i jedyne zagrożenie z jego strony to strzały głową. Od piłkarza z takiego poziomu wymaga się dużo więcej.

Postawa BBC była tak tragiczna, że Zinédine Zidane nie miał wyboru i musiał zmienić któregoś z napastników. Nie można się jednak oprzeć wrażeniu, że francuz zbyt długo zwlekał z roszadami. Dopiero w 79. minucie Lucas Vázquez zmienił Bale’a i tak naprawdę niewiele mógł zrobić. Kilka minut później wychowanek Królewskich tylko przyglądał się akcji, w której Griezmann pokonał Keylora Navasa. Problem jest poważny. Kolejne „zero” po stronie BBC na nowo otwiera debatę nad systemem gry. Trzy dni przed spotkaniem z Bayernem na Allianz Arena…