31. kolejka: Real powiększa przewagę

Barcelona traci punkty

Po remisie z Atlético wydawało się, że Real Madryt zostanie szybko dogoniony w ligowej tabeli przez Barcelonę, która teoretycznie nie miała dzisiaj trudnego zadania. Jak się okazało w praktyce, Katalończycy nie zdołali wykorzystać remisu Królewskich.

Barcelona pełna nadziei pojechała do Malagi. Dość szybko, bo w 32. minucie dostała pierwsze uderzenie w postaci bramki strzelonej przez Sandro Ramireza. W drugiej połowie podopieczni Luisa Enrique rzucili się do ataku. Od 66. minuty odrabianie strat stało się jeszcze trudniejsze, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Neymar. Gdy zbliżał się już koniec meczu, Málaga przypieczętowała trzy punkty bramką Jony'ego.

Nie najlepiej spisywał się sędzia Gil Manzano, który najpierw nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Málagę, a potem zamiast rzutu karnego dla Barcelony podyktował tylko rzut wolny.

Oprócz tego mogliśmy dzisiaj oglądać jeszcze dwa inne mecze. Espanyol wygrał z Deportivo Alavés 1:0, a potem Sevilla po niezwykle emocjonującym początku spotkania, pokonała Deportivo La Coruńa 4:2.

W tym momencie Real Madryt ma trzypunktową przewagę nad drugą w tabeli Barceloną, a Atlético, które zajmuje trzecią pozycję w tabeli zamiast gonić Katalończyków musi się skupić na obronie miejsca na podium, bowiem Sevilla zbliżyła się już do klubu ze stolicy Hiszpanii na jeden punkt.

W 32. kolejce Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z osiemnastym Sportingiem Gijon. Kolejne trudne zadanie czeka piłkarzy Barcelony, którzy zagrają z Realem Sociedad. Piłkarze z San Sebastian jeszcze w poniedziałek będą mieli okazję wskoczyć na szóste miejsce w ligowej tabeli, gdyż w ten dzień zmierzą się w ramach 31. kolejki z ekipą z Gijon. W następnej kolejce ciekawie również zapowiada się spotkanie Valencii z Sevillą.