/ as.com

Real nie przegrał z Isco w pierwszym składzie od 400 dni

Hiszpan to prawdziwy talizman Zidane'a

Real Madryt Zinédine'a Zidane'a od już 400 dni nie przegrał, gdy w pierwszym składzie grał Isco. Ostatniej porażki z piłkarzem z Malagi w wyjściowej jedenastce Królewscy doznali 27 lutego 2016 roku, gdy ulegli Atlético 0:1 u siebie. Od tamtej chwili aż do dziś pomocnik jest gwarantem dobrych rezultatów. W dwudziestu pięciu meczach z nim na boisku od pierwszej minuty (19 w obecnym sezonie i 6 w poprzednim), Blancos nie przegrali.

We wszystkich rozgrywkach, także jako zmiennik, Hiszpan rozegrał trzydzieści spotkań od feralnego meczu z Atleti. W trzech porażkach, jakie Real poniósł z Sevillą (2:1), Valencią (2:1) i Celtą (1:2) Zidane nie skorzystał z usług Isco. Ostatni niekorzystny rezultat z pomocnikiem w składzie Królewscy zanotowali w kwietniu zeszłego roku, gdy przegrali 0:2 z Wolfsburgiem na wyjeździe. Zawodnik pojawił się wtedy na placu gry dopiero w 78. minucie.

Isco spędził na boisku 1568 minut i w tym sezonie jest pod tym względem piątym pomocnikiem. Wyprzedzają go Kovačić (1642 minuty), Modrić (2279), Casemiro (2259) i Kroos (3080). Dodatkowo Andaluzyjczyk jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o liczbę bramek. Wyprzedza go tylko Asensio, który strzelił osiem goli przy jego sześciu. Jeżeli zaś chodzi o asysty, to niski Hiszpan zaliczył ich aż sześć, ale górują nad nim James (11) i Kroos (14).

Hiszpan nie jest jedynym zawodnikiem, z którym Real nie przegrywa. Jednak większość piłkarzy, która nie zaznała porażki, grała znaczniej rzadziej od niego. Pierwszy z nich Mariano spędził na placu gry ledwie 247 minut, Coentrão 150, zaś Yańez tylko 14. Wyjątkiem jest tutaj Pepe, który rozegrał już 1303 minuty w szesnastu potyczkach. Podobnie jak u Isco jego ostatnia porażka przypada na mecz z Wolfsburgiem, ale w odróżnieniu od pomocnika, obrońca wystąpił wtedy od początku.