Hiszpanie lepsi od Włochów, prawie cały mecz Asensio

Niezły mecz na Stadio Olimpico

W meczu towarzyskim rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii pokonała Włochy 2:1. W pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Alberta Celadesa wyszli Marcos Llorente, Marco Asensio i Borja Mayoral. Ten ostatni w pierwszej połowie wpisał się nawet na listę strzelców.

Hiszpanie już w pierwszych pięciu, sześciu minutach stworzyli trzy niezłe okazje, ale za każdym razem pod bramką gospodarzy szczęścia brakowało Mayoralowi. Włosi starali się odgryzać i również potrafili zagrozić Pau Lópezowi, ale inicjatywa wciąż należała do ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. W 34. minucie wreszcie wyszła ona na prowadzenie, a to dzięki uderzeniu Saúla, który dobił strzał Denisa Suáreza. Chwilę później Hiszpanie podwoili prowadzenie. Nareszcie skutecznością w polu karnym Azzurri popisał się Mayoral, który z bliska pokonał Simone Scuffeta.

Drugą część gry świetnie zaczęli Włosi, ale La Rojitę uratowała poprzeczka. Hiszpanie nie pozostali dłużni i po kilku minutach obili szkielet bramki gospodarzy. Ci byli w stanie pokonać Lópeza tylko raz – Lorenzo Pellegrini uderzył głową, a bramkarz, chociaż zdołał dotknąć piłkę, nie był w stanie powstrzymać Włocha przed strzeleniem gola. Ogólnie mecz raczej przebiegał pod dyktando Hiszpanii, jednak gospodarze kilka razy potrafili groźnie odpowiedzieć i mogli nawet doprowadzić do remisu.

Marco Asensio rozegrał niezłe zawody i był na boisku niemal przez cały mecz. Stworzył kilka niezłych sytuacji, a raz piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Dobry występ ma za sobą także Marcos Llorente, a Borja Mayoral może być zadowolony przede wszystkim z gola. Cała trójka powinna stanowić ważne ogniwa reprezentacji Celadesa, która przygotowuje się do czerwcowego EURO U-21, które odbędzie się na polskich stadionach.

Włochy – Hiszpania 1:2 (0:2)