Hiszpania U-21 pokonała Danię w sparingu, asysta Asensio

Słaby mecz Mayorala

Hiszpania pokonała Danię 3:1 w towarzyskim meczu rozgrywanym na stadionie Nueva Condomina w Murcji. Bramki zdobyli Mikel Merino, Saúl Ńíguez i Denis Suárez. Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy, które już czerwcu odbędą się w Polsce. W podstawowym składzie La Rojity znaleźli się Marco Asensio i Borja Mayoral, a w trakcie meczu na boisku pojawił się również Marcos Llorente. Marco bardzo dobrze spisywał się w pierwszej połowie, kiedy był najaktywniejszym graczem w ofensywie. Znakomity debiut w reprezentacji U-21 zaliczył Odriozola, który popisał się dwoma asystami.

Od początku spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale to nie oni zdobyli pierwszą bramkę. W 12. minucie Duńczycy przeprowadzili znakomitą akcję, a futbolówkę do siatki wpakował Hjulsager. Hiszpania odpowiedziała dosyć szybko. Najpierw mocnym strzałem z dystansu szczęścia próbował Asensio, ale Højbjerg popisał się skuteczną interwencją i piłka wyszła na rzut rożny. Do jego wykonania podszedł pomocnik Realu Madryt i posłał precyzyjne dośrodkowanie na głowę Mikela Merino, który takiej okazji nie mógł zmarnować. Chwilę później Marco mógł dopisać na swoje konto drugą asystę, lecz Oyarzabal nie wykorzystał jego podania. Świetne szanse na wyprowadzenie La Rojity na prowadzenie mieli Mayoral i Camarasa. Obaj jednak przegrali pojedynki z Højbjergem.

W drugiej połowie Hiszpania przyspieszyła i prezentowała się lepiej niż Dania. Swojego gola nie zdobył dzisiaj Mayoral, który po godzinie opuścił boisko. W 69. minucie na murawie pojawił się za to Marcos Llorente i już kilkanaście sekund później było 2:1. Odriozola podłączył się do ataku, dośrodkował z prawego skrzydła, a gola zdobył Saúl. Obrońca Realu Sociedad dopisał do swojego konta drugą asystę w 82. minucie, tym razem adresatem jego podania był Denis Suárez.

Hiszpania – Dania 3:1 (1:1)
0:1 Andrew Hjulsager 12’ (asysta: Lasse Christensen)
1:1 Mikel Merino 22’ (asysta: Marco Asensio)
2:1 Saúl Ńíguez 70’ (asysta: Álvaro Odriozola)
3:1 Denis Suárez 82’ (asysta: Álvaro Odriozola)

Hiszpania U21: Pau López, Álvaro Odriozola, Yeray Álvarez (Jorge Meré 86’), Diego González, José Luis Gayà (Jonny Castro 69’), Mikel Merino (Marcos Llorente 69’), Dani Ceballos, Víctor Camarasa (Denis Suárez 59’), Marco Asensio, Mikel Oyarzabal (Saúl Ńíguez 59’), Borja Mayoral (Ińaki Williams 59’).

Dania U-21: Jeppe Højbjerg, Frederik Holst (Mikkel Desler 87’), Patrick Banggaard, Andreas Maxsø, Jakob Blåbjerg (Rasmus Kristensen 63’), Christian Nørgaard, Lasse Christensen (Robert Skov 76’), Andrew Hjulsager, Lucas Andersen (Mikkel Duelund 76’), Emiliano Marcondes (Casper Nielsen 63’), Kasper Junker.