Koszykarze wracają w wielkim stylu

Real Madryt pokonał Crvenę zvezdę (98:68)

Czarne chmury opuściły madryckie niebo. Koszykarze Realu Madryt rzucili w zapomnienie serię niepowodzeń i dzięki świetnej grze pokonali graczy KK Crvena zvezda różnicą aż trzydziestu punktów (98:68), rewanżując się im za grudniową porażkę. Królewscy wygonili z pozycji lidera CSKA Moskwa, a już za tydzień mogą zagwarantować sobie przewagę parkietu w play-offach Turkish Airlines EuroLigi.

Madrytczycy w minionych tygodniach nie byli sobą. Zmęczenie wynikające z wyczerpującego turnieju o Puchar Króla i kilku długich podróży pozbawiło ich energii, a to skończyło się trzema porażkami z rzędu. Wrócili na domowy parkiet w pełni wypoczęci i już od samego początku popisywali się zabójczą skutecznością. Podczas pierwszych dziesięciu minut spudłował tylko Sergio Llull, dwa rzuty z dystansu. Pozostali byli bezbłędni, co przerodziło się w dorobek, z jakim niektórzy schodzą na przerwę (38:24).

Ogromną przewagę nad rywalami zapewniły gospodarzom trafienia zza obwodu – tylko w pierwszej kwarcie zdobyli sześć trójek. Świetnie dzielili się piłką, czym gubili nieporadną obronę gości, narzucili bardzo wysokie tempo gry i czuli się z nim wyśmienicie. Co prawda zawodzili w obronie, ale ofensywa rekompensowała wszelkie błędy z nawiązką. Rywalizacja zapowiadała się na zaciętą, ale zakończyła się bardzo szybko (63:44).

Wbrew oczekiwaniom niektórych, koszykarze Realu Madryt nie porwali się na żadne rekordy. Starali się po przerwie udoskonalić grę obronną, przy jednoczesnym kontrolowaniu wyniku za sprawą skutecznych ataków. Mowy nie było za to o rozluźnieniu czy też potraktowaniu przeciwnika z taryfą ulgową. Walczyli o każdą piłkę i starali się wyciągnąć z tego meczu jak najwięcej. Właśnie takiej reakcji się po nich spodziewano.

98 – Real Madryt (38+25+17+18): Llull (11), Mačiulis (12), Taylor (12), Randolph (11), Ayón (12) – Fernández (3), Dončić (7), Reyes (1), Carroll (9), Hunter (11), Thompkins (9).

68 – KK Crvena zvezda (24+20+13+11): Gudurić (7), Jenkins (10), Mitrović (4), Simonović (13), Kuzmić (6) – Wolters (9), Thompson (6), Dangubić (4), Lazić (-), Dobrić (-), Bjelica (9).