Oceny zawodników po meczu z Napoli

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał SSC Napoli na wyjeździe w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, El Jarek, Klatus, Leszczu, Paczi i Zuza. Autorem komentarzy jest Cover. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1142 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał grzechu7. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Kostarykanin nie zagrał fatalnego meczu, ale znowu w jego grze brakowało pewności. Wykonał tylko dwie interwencje, z czego jedną na raty. Nie popisał się też, jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki spod własnej bramki. Przy bramce nie zawinił, ale można odnieść wrażenie, że mógł się zachować troszeczkę lepiej i zdecydowanie wyjść do przodu.
Daniel Carvajal
W pierwszej połowie miał bardzo utrudnione zadanie, bo partnerzy nie bardzo wspierali go w obronie, a gospodarze korzystali ze wszystkich swoich sił w ataku. Mimo to Dani wydawał się być jednym z lepszych graczy w zespole Zidane’a w pierwszej odsłonie, choć nie obyło się bez błędów. Potem było już lepiej, ale nadal nie był to najlepszy mecz Hiszpana.
Pepe
Doświadczenie Portugalczyka okazało się być bardzo pomocne w tym spotkaniu. Pepe nieźle radził sobie z Mertensem i zachowywał chłodną głowę przy wyprowadzaniu piłki z linii obrony. Pozostał w cieniu Ramosa, ale ten mecz należy mu zaliczyć na plus.
Sergio Ramos
Jednym słowem – bohater. Sergio ponownie uratował Real Madryt, ustawiając Królewskim mecz po dwóch bramkach głową po rzutach rożnych, choć jedno trafienie zaliczono jako samobójczą bramkę Driesa Mertensa. Andaluzyjczyk potwierdza, że w trudnych momentach jest nieoceniony. Przed tym, jak zgasił nadzieje gospodarzy, awans Królewskich wyglądał na bardzo zagrożony, ale kto mógł odmienić tę sytuację, jeśli nie on? Prawdziwy cesarz.
Marcelo
W swoim stylu często włączał się do akcji ofensywnych zespołu, niestety tym razem rzadko udawały mu się kombinacje z Cristiano, co ostatecznie często kończyło się stratą i odsłonieniem jego strefy boiska w obronie. Sporo problemów sprawiał mu też José Callejón.
Casemiro
W pierwszej połowie jego gra była bardzo szarpana. Często decydował się na podanie słabszą nogą, co kończyło się tym, że futbolówka lądowała poza placem gry. Czasami wybijał też piłkę zbyt raptownie. Najbardziej wyróżnił się wtedy, kiedy posłał dokładną, długą piłkę do Garetha Bale’a, otwierając mu drogę do bramki. W drugiej odsłonie był już znacznie pewniejszy i grał o wiele lepiej, a przede wszystkim mądrzej.
Toni Kroos
Warunki uniemożliwiły mu pokazanie pełni swoich możliwości, bo rzadko miał okazję do długich, dokładnych przerzutów. Mimo to grał mądrze i starał się nie tracić głowy naprzeciw zaciekle atakujących piłkarzy gospodarzy. Niemca należy szczególnie pochwalić za kluczowe dogrania z rzutów rożnych, po których padły dwie bramki dla Realu.
Luka Modrić
Chorwat miał spore problemy z pressingiem piłkarzy Napoli, mimo to udawało mu się często z niego wychodzić i przekazywać futbolówkę któremuś z kolegów. Ostatecznie Lukę stać jednak na o wiele więcej, a ten mecz był w jego wykonaniu był tylko troszkę lepszy niż przeciętny.
Gareth Bale
Największe zastrzeżenia można mieć do jego nastawienia w grze obronnej w pierwszej połowie, kiedy często odpuszczał pojedynki, zawodnikiem, którego powinien był kryć, musiał sobie radzić sam Carvajal. Kilka razy ładnie pokazał się w ataku i powinien był wykorzystać którąś z sytuacji, jakie miał w pierwszej połowie, niestety wszystkie strzały albo pewnie obronił Pepe Reina, albo były niecelne lub cała akcja kończyła się stratą.
Cristiano Ronaldo
Ronaldo nie wniósł wiele do gry zespołu. Niemal wszystkie próby gry jeden na jeden były dla niego nieudane. Do tego w pierwszej połowie zmarnował wyborną sytuację, trafiając w słupek przy pustej bramce. Zdecydowanie potwierdza, że nie znajduje się obecnie nawet w przyzwoitej dyspozycji.
Karim Benzema
Występ Karima może służyć jako synonim nijakości. Francuz nie tworzył żadnego zagrożenia w ofensywie, dodatkowo przez długi czas był bardzo pasywny w pressingu. Oddał tylko jeden, dodatkowy niecelny i po nieodgwizdanym spalonym, strzał na bramkę Reiny.