/ RealMadrid TV

Zidane: Jesteśmy zadowoleni z dwumeczu

Zapis konferencji z trenerem

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu z Napoli. Przedstawiamy zapis tego spotkania z dziennikarzami na San Paolo.

[El Mundo] Jakie ma pan odczucia po meczu? Szczególnie dotyczące pierwszej połowy, w której mieliście problemy. W drugiej uratował was kapitan.
To prawda, że mocno cierpieliśmy w pierwszej połowie. Szczególnie na początku nie robiliśmy tego, co chcieliśmy. Rywale mocno na nas naciskali i traciliśmy wiele łatwych piłek. Poprawiliśmy to na drugą część i graliśmy dużo, dużo lepiej. Byliśmy na połowie rywala, naciskaliśmy wysoko i druga połowa była zupełnie inna. Możemy stwierdzić, że jesteśmy zadowoleni z dwumeczu.

[] Mówi pan, że jest pan zadowolony z dwumeczu, ale jakie ma pan zdanie o tych pierwszych 45 minut, gdzie cierpieliście ponad normę? Jak mocno martwi to pana przed starciami z lepszymi ekipami?
Nie, nie, nie jestem zmartwiony. Tak już jest... Jeśli popatrzysz na pierwszą połowę, na pewno możemy radzić sobie lepiej. To jest pewne, możemy i musimy grać lepiej. Jednak jednocześnie wiemy, że gra na tym terenie przy takim pressingu zawsze tworzy problemy. Może nie spodziewaliśmy się takich i trzeba to przeanalizować. Mogę jednak powiedzieć, że mecz to 90 minut i w drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze. Czasami tak jest, z 45 minut nie możesz być zadowolony, ale te drugie są lepsze. My zdobyliśmy 3 gole.

[Onda Cero] O czym rozmawialiście w szatni w przerwie? Co zmieniliście? Trzeba też zauważyć, że gole przyszły po stałych fragmentach, a nie rozgrywaniu czy futbolu. Wymusiliście rożne i tak zdobyliście bramki.
Rozmawialiśmy o tym, co zawsze. Musisz coś zmienić, gdy rywal na początku sprawia ci kłopoty. Są jakieś powody, przeanalizowaliśmy je, trochę zmieniliśmy pomysł, chcieliśmy grać wyżej, zbliżyć formacje. Dobrze sobie z tym poradziliśmy. Może masz rację, że zdobyliśmy dwa gole po stałych fragmentach, ale to też część futbolu. W pierwszej połowie mimo wszystko też mieliśmy mnóstwo okazji na zdobycie bramki. W drugiej też były akcje, trzecia bramka Moraty padła po ładnym rozegraniu, w którym poradziliśmy sobie świetnie. Stałe fragmenty to też część futbolu [śmiech] i możemy być zadowoleni, że mamy Sergio, który od czasu do czasu wkłada głowę.

[bez redakcji] Chcę zapytać o BBC. Wczoraj stwierdził pan, że ich krytykowanie nie ma znaczenia. Czy pana zdaniem Carvajal nie cierpiał dzisiaj za bardzo przez brak wsparcia od Bale'a? Czy to może być jednym z powodów, przez które tak cierpieliście w pierwszej połowie?
Nie, nie zgadzam się. Nie, nie. Moim zdaniem Gareth pomagał Daniemu w defensywie, tak samo Cristiano. Nie możemy tego tak oceniać. Myślę, że to kwestia całej ekipy, że nie weszliśmy dobrze w mecz w pierwszej połowie. Druga była dużo lepsza ze strony wszystkich. To jest zespół i to nie tylko 1-2 zawodników. Przeciwnie, Gareth i Cristiano mocno pomagali w pierwszej połowie.