Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrane Realu i Barcelony to główne tematy na poniedziałkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„To może być warte mistrzostwa” – heroiczna remontada Realu pozwoliła utrzymać pozycję lidera. Wielki Villarreal dowodzony przez Bruno roztrwonił prowadzenie 2:0. Wejście Isco i Moraty okazało się kluczowe dla Królewskich. Rafa Guerrero stwierdził, że nie powinno być karnego dla Realu, ale gole dla Villarrealu nie powinny być uznane. Sergio Asenjo czwarty raz w karierze zerwał więzadło w kolanie.

Messi pociągnął Barçę do wygranej i rozstrzygnął losy meczu golem w 86. minucie, a Atlético oddala się od ligowego podium. Deportivo, które nie wygrało żadnego meczu w 2017 roku, zwolniło Garitano i negocjuje z Pepe Melem. Mou kolekcjonuje tytuły. Ibrahimović zapewnił wygraną w finale Pucharu Ligi nad Southampton. Gran Canaria przerwała 14-miesięczną serię koszykarzy Realu, którzy w lidze byli niepokonani na własnym boisku od grudnia 2015 roku.

AS

„Mistrzowska remontada” – pokonali Villarreal, który prowadził 2:0. Reakcja Realu była zabrudzona przez niesprawiedliwego karnego. Roig powiedział, że nie było karnego. Piqué zaczepił po meczu sędziów na Twitterze. Zidane przyznał, że Isco odmienił losy spotkania. Sergio Asenjo zerwał więzadło.

„Messi zabił Atlético” – mecz rozstrzygnął gol Argentyńczyka w 86. minucie. Piłkarze Simeone nie wykorzystali swoich szans w pierwszej połowie. Depor zwolniło Garitano i chce sprowadzić Pepego Mela. Mourinho sięgnął po drugi tytuł z United. Wygrał Puchar Ligi w finale z Southampton po dwóch golach Ibrahimovicia. McLaren 2017 zadebiutował na Montmeló.

Mundo Deportivo

„Atak na ligę” – Barça wygrała na Calderón, ale nie utrzymała się na pozycji lidera, ponieważ błąd sędziego dodał skrzydeł Realowi. Gol Messiego w 86. minucie okazał się decydujący, a wcześniej trafił Rafinha i wyrównał Godín.

Remontada ze skandalem” – Real wrócił do bycia obdarowywanym dzięki bardzo wątpliwemu karnemu. Przegrywali 0:2, ale wyrównali po karnym i Morata dokończył dzieła. Barcelona zdobyła 21. Puchar Króla w hokeju na rolkach. Koszykarze Realu i Barçy polegli na Teneryfie. Chłopcy Bartzokasa przegrali po dogrywce. Drugi tytuł Mourinho z United.