Toledo uciekło Castilli

Castilla – Toledo 0:2

Real Madryt Castilla poległ dziś w bardzo ważnym meczu przeciwko Toledo. Drużyna Santiago Solariego przegrała u siebie 0:2 z bezpośrednim rywalem w walce o play-offy. Młodzi piłkarze Królewskich nie spadli z czwartej lokaty w tabeli, ale ich strata to trzeciego miejsca wzrosła aż do sześciu oczek.

W pierwszej połowie Toledo zaskoczyło Castillę i zyskało przewagę. Już w 11. minucie Owusu wyprowadził gości na prowadzenie. Dopiero po stracie gola gospodarze starali się odgryzać, ale niewiele z tego wynikało. Dużo pracy miał za to Luca Zidane. Gdy minęło pół godziny gry, arbiter popełnił błąd, którego skutki bardzo uderzyły w Castillę. Febas był wyraźnie faulowany w polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się jedenastki, a w dodatku pokazał pomocnikowi żółtą kartkę za symulowanie.

Po zmianie stron Castilla prezentowała się o wiele lepiej i zdołała zepchnąć Toledo do defensywy. Najlepszą okazję zmarnował Sergio Díaz, który nieczysto trafił w piłkę po znakomitym dograniu Campuzano. Jednak dobry moment gry gospodarzy został przerwany przez drugą żółtą kartkę dla Febasa. Solari musiał zmienić ustawienie drużyny i wpuścił na murawę Lienharta, który wrócił do gry po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją. Królewscy musieli zaryzykować, co szybko wykorzystali zawodnicy Toledo. Lucę Zidane’a pokonał Expósito i ustalił wynik meczu.

Real Madryt Castilla – Toledo 0:2 (0:1)