Piękna remontada Juvenilu A i awans do ćwierćfinału

Drużyna Gutiego wygrała z Monaco 4:3

Real Madryt pokonał AS Monaco 4:3 w 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. Mecz odbywał się na stadionie Ludwika II, gdzie na co dzień gra dorosła drużyna Monaco. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale podopieczni Gutiego nie poddali się, odrobili straty i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Znakomite spotkanie rozegrali dzisiaj Mink Peeters i Dani Gómez, których Guti wpuścił na boisko w przerwie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale pierwszy cios wyprowadzili zawodnicy Monaco. Jaime Seoane sfaulował Muyumbę w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Cardona. Gospodarze poszli za ciosem i dosyć szybko podwyższyli prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Mbaé. Dwubramkowa strata zmusiła Gutiego do zdecydowanego działania. Postanowił dokonać podwójnej zmiany w przerwie i wpuścił na boisko Peetersa i Daniego Gómeza. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ ten duet zdobył razem trzy gole. Holender dopiero zadebiutował w tym sezonie w rozgrywkach UEFA Youth League. Fazę grupową przegapił przez kontuzję.

To właśnie Mink zdobył kontaktową bramkę, która pozwoliła Królewskim uwierzyć w możliwość odrobienia strat. Kilka minut później Sergio Díaz został sfaulowany w polu karnym. Paragwajczyk podszedł do wykonania jedenastki i się nie pomylił. Gospodarze ledwie zdołali złapać oddech po stracie drugiego gola, a było już 3:2 dla Realu Madryt. Do siatki trafił Dani Gómez, najlepszy strzelec drużyny Gutiego w tym sezonie. W 85. minucie z boiska wyleciał Franchu za brutalny faul na Cardonie. Jednak to nie przeszkodziło madrytczykom podwyższyć prowadzenia. Drugiego gola do swojego dorobku dorzucił Peeters. Wydawało się, że to był ostateczny cios, ale Monaco nie poddawało się. Bongiovanni zdołał pokonać Zidane’a bezpośrednio z rzutu wolnego. Golkiper Królewskich nie popisał się w tej sytuacji. Na więcej zawodnikom z Księstwa zabrakło czasu i to Real Madryt zagra w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się Ajaksem.

AS Monaco – Real Madryt 3:4 (2:0)
1:0 Irvin Cardona 24’ (rzut karny)
2:0 Safwan Mbaé 33’ (asysta: Tristan Muyumba)
2:1 Mink Peeters 57’ (asysta: Franchu)
2:2 Sergio Díaz 67’ (rzut karny)
2:3 Dani Gómez 71’ (asysta: Sergio Díaz)
2:4 Mink Peeters 90’
3:4 Adrien Bongiovanni 94’ (rzut wolny)

AS Monaco: Loïc Badiashile, Amilcar Silva, Ibrahima Diallo, Safwan Mbaé, Yannis N'Gakoutou-Yapende, Tristan Muyumba, Kévin Appin (Rúben Vinagre 73’), Nabil Alioui (Jalil Enjolras 61’), Moussa Sylla, Irvin Cardona, Adrien Bongiovanni.

Real Madryt: Luca Zidane, Achraf Hakimi, Manu Hernando, Álex Martín, Carlos Cobo (Gorka Zabarte 68’), Jaime Seoane, Federico Valverde, Óscar Rodríguez (Mink Peeters 46’), Alberto Fernández (Dani Gómez 46’), Franchu ( 85’), Sergio Díaz.