/ as.com

Hiszpania Mistrzem Europy!

Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej halowej zdobyła dziś tytuł mistrza starego kontynentu.

W finale, po raz czwarty już rozgrywanej imprezy, tym razem w Czechach, pokonała Rosję 2:1 i odzyskała koronę najlepszej ekipy Europy po porażce przed 2 laty w finale z Włochami.

Tak jak 4 lata temu gdy wygrała tutuł Mistrza Europy w Moskwie, a w dodatku 2 miesiące wcześniej została Mistrzem Świata w Gwatemali, tak teraz w 2005 roku powtórzyła ten wyczyn zdobywając znów dublet: dzisiejsze Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata sprzed 2 miesięcy z Taiwanu.

Nie było łatwo, ale wygrało doświadczenie, gdyż Rosjanie od kilku lat nie dochodzili tak wysoko w tego typu imprezach. Dziś starali się raczej bronić i kontratakować, a w posiadaniu piłki prawie cały czas byli Hiszpanie.

Przebieg meczu:

Od początku spotkania atakowała Hiszpania, ze spokojem, bez ryzyka. W 7 minucie Daniel trafia w poprzeczkę, a 2 minuty później jest już 1:0 - gol Andreu po płaskim strzale po rzucie rożnym Julio. Rosjanie natychmiast ruszają odrabiać stratę. Siła i szybkość wymiany piłki sprawiają kilka kłopotów bramkarzowi Luisowi Amado. Ale pełna koncentracja i doświadczenie Hiszpanów pozwalają raczej łatwo utrzymać przewagę jednej bramki do przerwy.

Szybki gol po wznowieniu gry, zdobyty przez Alberto Cogorro, daje już solidne podstawy do końcowego tryumfu. Gol pada z dobitki po poprzeczce Kike Boneda. Rosjanie zdołali strzelić honorową bramkę w 31 minucie, ale i tak sytuacja jest pod pełną kontrolą, gdyż Hiszpanie nie starają się bronić wyniku, ale umiejetnie przenoszą ciężar gry na połowę rywala. Tak więc końcowy tryumf jest jak najbardziej zasłużony!

Hiszpania - Rosja 2:1