Castilla zdobyła punkt na boisku wicelidera

Królewscy musieli odrabiać straty

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Leioą 1:1. Tym razem to Królewscy musieli gonić wynik i zdołali wywieźć ze stadionu wicelidera punktów. Warunki do rozegrania meczu nie były najlepsze, padał ulewny deszcz, więc stan murawy przeszkadzał obu drużynom w przeprowadzaniu składnych akcji. Castilla znów nie była w stanie zgarnąć pełnej puli. To już czwarte spotkanie z rzędu podopiecznych Solariego bez zwycięstwa, lecz gra drużyny wcale nie wygląda tak źle jak wyniki.

Mecz z Leioą rozpoczął się fatalnie. Już w pierwszej minucie Jorge dograł piłkę do Óscara, który pokonał Lucę Zidane’a. Castilla kontrolowała spotkanie, ale miała problem ze stworzeniem sobie dobrej okazji. W 25. minucie bliski wyrównania był Campuzano, a chwilę później to Baskowie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz strzał Jorge trafił w słupek.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga Castilli. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry gracze z Madrytu mogli zdobyć bramkę. Ponownie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Campuzano, ale jego strzał obronił Ángel. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniami Jorge i Óscara. Oba wylądowały jednak na poprzeczce. W 59. minucie Quezada dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, strzał oddał Hermoso, golkiper rywali odbił piłkę przed siebie, a tam znalazł się Javi Sánchez, który doprowadził do remisu. Zarówno Leioa, jak i Castilla do samego końca walczyły o zwycięstwo, ale ostatecznie więcej bramek już na stadionie Sarriena nie było.

Leioa – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0) SKRÓT
1:0 Óscar García 1’ (asysta: Jorge García)
1:1 Javi Sánchez 59’

Leioa: Ángel Díez, Aitor Aldalur, Diego Simón, Aitor Arregi, José Picón, Aitor Córdoba (Izaro Abella 87’), Eneko Undabarrena, Pedro Capó, Óscar García, Jorge García (Sergi Arimany 74’), Francesc Regis (Fran Sota 60’).

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Achraf Hakimi (Álvaro Tejero 81’), Javi Sánchez, Mario Hermoso, Luismi Quezada, Francisco Tena, Javi Muńoz, Aleix Febas, Enzo Zidane, Sergio Díaz, Víctor Campuzano (Nikos Vergos 77’).