/ Leszczu

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Świetny mecz Mascarella

W minionym tygodniu do gry na wysokim poziomie wróćili Omar Mascarell i Jesús Vallejo, którzy pomogli Eintrachtowi w wyjazdowym zwycięstwie z Schalke. Znakomity występ zaliczył również Marcos Llorente. Z kolejnych minut cieszyć się mogli także Jorge Burgui, Borja Mayoral i Martin Ødegaard.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Gijón przegrał na wyjeździe z Athletikiem 1:2. Jorge wszedł na boisko dopiero w 77. minucie, kiedy wszystko było już jasne. Co ciekawe, zaliczył stuprocentową skuteczność podań – nie ma jednak sensu cieszyć się tym osiągnięciem, zaliczył bowiem tylko cztery kontakty z piłką.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

Diego Llorente (Málaga)
Stoper wrócił do kadry Málagi po przymusowym wolnym w poprzednim tygodniu, kiedy jego drużyna mierzyła się z Królewskimi. Powędrował jednak na trybuny i nie wziął udziału w meczu z Osasuną (1:1).

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
W środku tygodnia Alavés bezbramkowo zremisowało z Alcorcónem i awansowało do półfinału Pucharu Króla. Marcos pojawił się na boisku w drugiej połowie i nie miał wielkiego wpływu na przebieg meczu.
Ocena Marki: 1/3

W weekend Deportivo podjęło Atlético i wywalczyło bezbramkowy remis. Tym razem Marcos grał od początku i pokazał się z bardzo dobrej strony. Może pochwalić się pięcioma odbiorami i wysoką skutecznością podań (90% przy 103 próbach). Zebrał po tym występie świetne opinie – MARCA napisała, że „pożarł” środek boiska, a AS wskazał jego i Camarasa jako współtwórców recitalu, który Alavés odegrało na murawie.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Młody Hiszpan wszedł na boisko w 72. minucie starcia z Augsburgiem. Zaliczył tylko kilka kontaktów z piłką – pięć razy podawał celnie, cztery niecelnie, zanotował podanie kluczowe, raz był faulowany i raz udanie dryblował. Nie pomógł jednak drużynie, która przegrała 1:2.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Martin Ødegaard (SC Heerenveen)
Norweski pomocnik ma za sobą pierwszy pełny mecz w barwach nowego zespołu. W środku tygodnia zagrał od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie błysnął i jego ekipa przegrała z AZ Alkmaar w Pucharze Holandii 0:1.

W niedzielę Ødegaard ponownie wyszedł w pierwszym składzie i wystąpił jako środkowy pomocnik. W meczu z Groningen nie pomógł jednak drużynie i w 70. minucie opuścił murawę.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Po niefortunnym występie w ubiegłym tygodniu wrócił na dobre tory i zaliczył niezły występ. Wygrał większość pojedynków główkowych i był bardzo pewnym punktem swojego zespołu, który na wyjeździe pokonał Schalke 04 1:0.
Ocena Kickera: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,6/10

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Nadal nie wrócił do gry po kontuzji i zabrakło go w kadrze na starcie z Granadą. Villarreal wygrał 2:0.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Były zawodnik Castilli ponownie był pewnym punktem zespołu i zebrał bardzo dobre recenzje za starcie z Schalke 04. Był bardzo aktywny w środku pola, zwłaszcza w defensywie. Wygrał większość pojedynków i choć w rozegraniu było co najwyżej przeciętnie, trener może być z niego bardzo zadowolony.
Ocena Kickera: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 8,3/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Na treningu przed meczem z Las Palmas uszkodził sobie lewy bark i nie mógł znaleźć się w kadrze na to spotkanie.

Jesé (Paris Saint-Germain)
Hiszpan do końca swojej przygody w Paryżu pozostał na bocznym torze. Najpierw przegapił pucharowe zwycięstwo nad Bordeaux 4:1, a później zabrakło go w ligowym remisie z Monaco. Wczoraj ogłoszono, że przenosi się do Las Palmas.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
W ten weekend nie rozgrywano kolejki Premier League z powodu meczów FA Cup. Młoty nie biorą już udziału w tych rozgrywkach, ponieważ w 1/32 finału odpadli z Manchesterem City. West Ham wróci do gry w środę 1 lutego, kiedy zmierzy się właśnie z The Citizens.